Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu "Olağan Genel Kurul" 2. Toplantısı Çağrısı

 ›  Haberler  › ↓ 

Değerli Genel Kurul Üyelerimiz,

Cemiyetimizin 2019 ve 2020 yılları çalışma dönemlerine ait Olağan Genel Kurul 2. Toplantısı; toplantı tarihi olarak ilân edilmiş olan 03.04.2021 Cumartesi gününün sokağa çıkma kısıtlaması kapsamına girmesi, kısıtlamalar nedeniyle daha sonra ilân edilen 21.04.2021 Çarşamba gününün ise resmi makamlarca alınan kısmî ve tam kapanma kararları kapsamına girmesi nedeniyle yapılamamıştır.

İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan 01.06.2021 tarihli “Normalleşme Tedbirleri Genelgesi” uyarınca, Yönetim Kurulumuz Cemiyetimizin 2019 ve 2020 yılları çalışma dönemlerine ait Olağan Genel Kurul 2. Toplantısı’nın19 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 10.30’da Darüşşafaka Eğitim Kurumları Maslak Kampüsü, Maslak, İstanbul adresinde, daha önce ilân edilen aşağıdaki gündemle yapılmasına karar vermiş ve Tüzüğümüz hükümleri uyarınca genel kurul toplantısı ilânımız, bugünkü 02.06.2021 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanmış ve genel kurul üyelerimize elektronik posta ile duyurulmuştur.

Genel Kurul toplantımızın daha sağlıklı koşullarda yapılması amacıyla, ilanımızda belirtilen Maslak Kampüsümüzde, açık alanda tenteli ortamda yapılması planlanmıştır. Hava durumunun uygun olmaması halinde ise toplantımız, yine Maslak Kampüsümüzdeki TİM Gösteri Merkezi’nde yapılacak olup, üyelerimiz buna göre yönlendirilecektir.

Olağan Genel Kurul toplantımız, İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri ve İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin kararları uyarınca pandemi tedbirleri ve sağlık kuralları kapsamında (HES kodu uygulaması, ateş ölçme, dezenfeksiyon, maske, mesafe, hijyen vb) yapılacaktır. HES kodu uygulaması ile ilgili açıklamalar, hatırlatma amacıyla aşağıda bilginize sunulmuştur

Olağan Genel Kurul Toplantımızın geniş katılımlı gerçekleşmesi dileğiyle katılımınızı rica eder, sağlıklı günler dilerim.

Saygılarımla,

Tayfun Öktem (DŞ’82)
Yönetim Kurulu Başkanı

GÜNDEM:

1) Açılış, Genel Kurul Başkanlık Divanı’nın seçilmesi, Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Darüşşafaka Marşı’nın okunması.

 2) Başkanlık Divanı’na Genel Kurul tutanaklarını imzalama yetkisinin verilmesi.

 3) Yönetim Kurulu 2019 yılı Faaliyet Raporu ile Bilanço ve Gelir-Gider Kesin Hesaplarının görüşülmesi.

  4) Denetim Kurulu 2019 yılı Raporunun görüşülmesi.

  5) Yönetim Kurulu 2019 yılı Faaliyet Raporu ile Bilanço ve Gelir-Gider Kesin Hesaplarının ve Denetim Kurulu 2019 yılı Raporunun onaylanması ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetim Kurulu üyelerinin 2019 yılı için ayrı ayrı ibrası.

  6) Yönetim Kurulu 2020 yılı Faaliyet Raporu ile Bilanço ve Gelir-Gider Kesin Hesaplarının görüşülmesi.

  7) Denetim Kurulu 2020 yılı Raporunun görüşülmesi.

  8) Yönetim Kurulu 2020 yılı Faaliyet Raporu ile Bilanço ve Gelir-Gider Kesin Hesaplarının ve Denetim Kurulu 2020 yılı Raporunun onaylanması ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetim Kurulu üyelerinin 2020 yılı için ayrı ayrı ibrası.

  9) 2021 yılı Bütçe tasarısına ait gelir ve cari gider tahminleri ile Yönetim Kurulunca önerilen yatırım giderleri tahminlerinin görüşülmesi ve 2021 yılı Bütçe teklifinin onaylanması.

10) 2021 yılı Bütçesi toplam giderlerinin hangi oranda aşılabileceğinin belirlenmesi ve bölümler ile gider fasılları arasında aktarma yapılabilmesi hususunda Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi.

11) 2021 yılı için borçlanma limitinin üst sınırı ile borçlanma usullerinin karara bağlanması ve bu konuda Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi.

12) Hukuki ihtilaflara bağlı olarak ya da mevzuat gereği resmi makamlara verilmek üzere ihtiyaç duyulması halinde bankalardan teminat mektubu alınması ve bu teminat mektuplarının ek borçlanma limiti dışında tutulması için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi.

13) Gayrimenkul satın almak, satmak ve üzerlerine ipotek tesis etmek üzere Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi.

14) 2020 yılı üyelik aidat tutarının onaylanması ve 2021 yılı üyelik aidatının belirlenmesi,

15) Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Haysiyet Divanı Üye Adaylarının tanıtılması,

16) Dilekler ve öneriler.

17) Seçimler ve kapanış.

* * *

Değerli Üyelerimiz,

19.06.2021 Cumartesi günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantımız için pandemi tedbirleri kapsamında Kampüs veya TİM Salonu girişinde görevliler tarafından tüm katılımcılarımızın HES kodu sorgulaması yapılacağından, katılımcılarımızın bekleme/sorun yaşamamaları amacıyla;

- Aşağıda belirtilen "HAYAT EVE SIĞAR" uygulamasının önceden cep telefonlarına indirilmesini,

- Bu uygulamadan "HES KODU/KAREKOD" oluşturulmasını,

"HES KODU/KAREKOD"un girişte cep telefonlarından sorgulama yapan görevlilere gösterilmesi konusunda yardımcı olunmasını rica ederiz.

“HAYAT EVE SIĞAR” UYGULAMASININ CEP TELEFONLARINA İNDİRİLMESİ

"HES KODU OLUŞTUR" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?