Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun Darüşşafaka İlköğretim Okulu’nun 4. sınıfına 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında alınacak öğrencilerin giriş sınavı sonuçlarına ilişkin duyurusu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti olarak, Darüşşafaka İlköğretim Okulu’nun 4. sınıfına 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında alınacak ilköğretim öğrencilerinin giriş sınavının (Darüşşafaka Giriş Sınavı) değerlendirme kriterlerini sizlere sınavımızdan önce şöyle duyurmuştuk:

Sınav, “Genel Yetenek”, “Sayısal Yetenek”  ve “Sözel Yetenek” olmak üzere üç testten oluşacak. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında Darüşşafaka’da okuyacak öğrencileri belirleyecek Darüşşafaka Giriş Sınavı’nın değerlendirme kriterleri şöyle olacak:

Genel Yetenek Testi’nden (Test1) 60 puan ve üstü; Sayısal ve Sözel Yetenek Testlerinden (Test2 ve Test 3) 60 puan ve üstü alan öğrencilerin puanlarının sırasıyla % 55 + %45 + %45 ‘i alınacak ve nihai sıralama yapılacak.

Duygusal Zekâ Envanteri puanlamaya katılmazken, Sağlık Kurulunda Rehberlik Servisi tarafından veri olarak kullanılacak.
 
Nihai sıralamadan sonra öncelikle her ilin birincisi ve kontenjan açığı dahilinde başarı sırasına göre 120 öğrenci seçilecek. Başarı sırasına göre ayrıca 25’er kişilik I. Yedek ve II. Yedek listesi de belirlenecek.
 
Ancak Darüşşafaka İlköğretim Okulu’nun 4. sınıfına 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında alınacak öğrencilerin giriş sınavı sonuçlarına göre yapılan başarı sıralamasında, bu değerlendirme kriterlerine göre “60 puan ve üstü” alan öğrencilerin sayısının, ilan edilen asil ve yedek listeler kontenjanını doldurmaması nedeniyle, değerlendirme kriterlerinde esas alınacağı duyurulmuş olan “60 puan ve üstü” kriterinin, “57 puan ve üstü” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.
 
Bu puanlama esası uyarınca yapılan başarı sıralamasına göre 120 kişilik Asil, 25 kişilik 1. Yedek ve 22 kişilik 2. Yedek aday öğrenci listeleri belirlenmiş olup sonuçlar listelerdeki aday öğrencilerimize duyurulmuştur.
 
Listelerin belirlenmesinden sonraki süreçlere ilişkin bilgiler, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın www.darussafaka.k12.tr web adresindedir.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?