Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun Açıklaması

 ›  Haberler  › ↓ 
​9 Mayıs 2009 Cumartesi günü Okulumuzda yaşanmış üzücü olayla ilgili inceleme ve soruşturma Darüşşafaka Yönetim Kurulu tarafından hassasiyet ve ciddiyetle sürdürülmektedir. Bugüne kadar öğrencilerin özel yaşamlarını ve geleceklerini korumak amacıyla Cemiyetimiz tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış, ancak olayın az sayıda da olsa bazı yayın organlarında yeralması nedeniyle, inceleme ve soruşturma çalışmaları sürdürülmekte iken bir açıklama yapma gereği hissedilmiştir.
 
İlk olarak, Yönetim Kurulumuz olayda mağdur olan kız öğrencilerimiz ve ailelerine, öğrencilerimizin eğitimlerini kurum dışı uzmanların kararı ve ailelerin onayına bağlı olarak, gerekli pedagojik uzman desteğinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda veya uygun görülecek başka bir kurumda sürdürmeleri için gereken her türlü desteğin yapılması kararını almıştır. Bu konuda kesin bir karar alınana kadar uzmanların tavsiyesi doğrultusunda  öğrencilerimizin aileleri yanında kalması uygun görülmüştür.
 
İkinci olarak, olaya karışan erkek öğrencilerden biri okuldan uzaklaştırılmış, diğeri ise eğitime devam etmektedir. Her iki öğrenciye de uzmanlar tarafından pedagojik destek gerektiği şekilde verilecektir.
 
Üçüncü olarak, olayla ilgili Darüşşafaka Cemiyeti tarafından gerekli iç soruşturma ve inceleme sürdürülmektedir. Bu konudaki değerlendirme en kısa sürede tamamlanarak gerekli tedbir ve kararlar alınacaktır.
 
Okulumuzda olan bu olay tüm Darüşşafaka camiasını derinden üzmüş ve yaralamıştır. Bu tür bir olayın bir daha olmaması için Okulumuzda öğrencilerimizin serbest saatlerinde daha yakından izlenmesi ve mevcut rehberlik hizmetlerinin güçlendirilmesi konuları başta olmak üzere gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Konuya gösterdiği hassasiyet için  kamuoyuna teşekkürlerimizi sunarız.
 
Saygılarımızla
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?