Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım'ın 149. Yıl Mesajı

 ›  Haberler  › ↓ 
Kurulduğu günden bu yana eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımıza eğitim olanağı sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti bu yıl 149. hizmet yılında.
Binlerce çocuğumuza eğitimle yeni bir hayat armağan eden Cemiyetimiz, sizlerin desteğiyle daha fazla sayıda çocuğumuza kaliteli eğitim hakkı tanımak için çalışmaktadır. Bugün okulumuzda 65 ilden gelen 927 çocuğumuz çağdaş koşullarda eğitim görmekte, sevgi ve şefkatle geleceğe hazırlanmakta...
 149. Yılımızda tarihimiz açısından büyük bir adım atmaya hazırlanıyoruz. Tüzüğümüzün 2. Maddesinde yapılacak değişiklikle, babası hayatta olmayan çocukların yanı sıra, annesi hayatta olmayan çocuklarımıza da kapılarımızı açmayı hedefliyoruz. Böylelikle, günümüzde anne kaybının maddi ve manevi yönden baba kaybından farksız hatta daha da önemli olabildiği gerçeğinden hareketle, annesi hayatta olmayan yavrularımızın da Darüşşafaka gibi çağdaş bir kurumun sağladığı eğitim fırsatından yararlanmalarını sağlamış olacak ve eğitimde fırsat eşitliği sağladığımız ve demografik gelişmelerin sonucu her geçen yıl azalan çocuk sayısını artırmış olacağız. 
149 yıldır Darüşşafakamıza sahip çıkan halkımıza şükranlarımızı sunuyor, tüm camiamızın 149. Yılını bir kez daha kutluyorum.
 
Zekeriya Yıldırım
Darüşşafaka Cemiyeti
Yönetim Kurulu Başkanı 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?