Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı'nın Yeni Yıl mesajı

 ›  Haberler  › ↓ 

Değerli Darüşşafaka Ailesi,
Verdiğiniz destekle “Eğitimde fırsat eşitliği” sloganımızı daha güçlü dillendirdiğimiz bir yılı daha geride  bıraktık. 65 ilimizden gelerek eğitim hayatlarına okulumuzda devam eden çocuklarımız gözlerimizin önünde büyüdü. Gerek ulusal gerek uluslararası arenalarda yeni başarılara imza atarak, göğsümüzü kabarttı.
Bağışçılarımızın teveccühleri sayesinde daha çok öğrenciye iyi eğitim fırsatı sunduk. Darüşşafaka tarihinde öğrenci sayımızın ilk kez  900’ü aşmasının, daha fazla çocuğun hayatına dokunuyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadık. Bu artıştaki en büyük pay ise kurumsal destekçimiz İş Bankası’na ait. Dördüncü yılını geride bıraktığımız ülkemizin eğitim alanındaki en önemli  sosyal sorumluluk projesi “81 İlden 81 Öğrenci”, her geçen yıl daha fazla çocuğumuza eğitimde fırsat eşitliği tanımamıza olanak tanıyor.
Rezidanslarımızda yaşayan bağışçı sayımız 432’ye, bireysel bağışçılarımızın sayısı 7.000’e ulaştı. Kurumsal destekçilerimize her geçen gün bir yenisi eklendi. Ailemiz 2011 yılından da büyüyerek çıktı.
Darüşşafaka’yı daha saydam, her an hesap verebilir bir yapıya kavuşturmak adına yürüttüğümüz faaliyetlere 2011 yılında da devam ettik. Tüm bağışçılarımızı Okulumuzda buluşturduk ve onlara yaptıkları bağışın nasıl değerlendirildiğinin hesabını verdik. 
Yönetim Kurulu adına hepinize eğitimde fırsat eşitliği misyonumuza verdiğiniz destek için şükranlarımı sunar, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın, üyelerimizin, bağışçılarımızın ve tüm Darüşşafakalıların yeni yılını kutlar; ‎2012 yılının hoşgörünün, dostluğun, iyi niyetin ve iyimserliğin kazandığı bir yıl olmasını dilerim.

Zekeriya Yıldırım

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?