Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı'nın 154. yıl mesajı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakamızın 154. yaşını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.  

Bundan tam 154 yıl önce, 30 Mart 1863 tarihinde, yaşları 24 ile 38 arasında değişen beş Osmanlı aydını, bu topraklara "iyiliğin", "karşılıksız vermenin", "paylaşmanın" tohumlarını serpti. O tohumlar yeşerdi, kök saldı, bir eğitim çınarına dönüştü.

O çınar ki nitelikli eğitim almayan tek çocuk kalmayana kadar yeşermeye devam edecek. Çünkü bir çocuğun yaşamını eğitimle değiştirmek, dünyayı değiştirmekle eşdeğerdir.
Ne mutlu ki bizlere, mensubu olduğumuz Darüşşafaka 154 yıldır, nitelikli eğitime erişimde fırsat eşitliği sağlayarak onları; yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, özgüvenli, topluma karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde liderler olarak yetiştiriyor.

Bir kez daha Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, Kurucularımız Yusuf Ziya Paşa’yı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa’yı, Sakızlı Ahmet Esat Paşa’yı, Vidinli Hüseyin Tevfik Paşa’yı ve Ali Naki Efendi’yi, Darüşşafaka’ya bağışlarıyla ve hizmetleriyle katkıda bulunan ve bugün aramızda bulunmayan üyelerimizi, bağışçılarımızı, yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve çalışanlarımızı şükranla anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum.

Darüşşafakamızın doğum günü kutlu olsun! Nice nice 154 yıllara Darüşşafaka…

Saygılarımla,

Talha Çamaş
Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?