Darüşşafaka Cemiyeti, Rezidans bağışçılarımıza yönelik memnuniyet anketi yaptırdı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, Rezidans bağışçılarının memnuniyet seviyelerine ölçmek amacıyla Trend Group Pazar Araştırma ve Danışmanlık Firması’na ilk olarak 2008’de yaptırdığı araştırmayı bu yıl da yaptırdı. Maltepe, Yakacık, Şenesenevler ve Urla Rezidanslarında yaşayan 250 civarındaki üyenin 164’ü ile yüz yüze anket yönetimiyle gerçekleştirilen araştırma kapsamında rezidanslarda yaşayan beş bağışçıyla da uzun soluklu sohbet edilerek daha derinlemesine bilgi edinildi.

Bağışçılarımızın kaldıkları rezidanslardan duydukları genel memnuniyet seviyesi %94 gibi yüksek bir oranda gerçekleşirken, bu oran 2008 yılında  %91 oranında gerçekleşmişti. Bu noktada rezidans bağışçılarımızın memnuniyetinde 2008’den bu yana 3 puanlık olumlu bir artış yaşandı. Bağışçılarımızın Rezidansların temizlik hizmetlerinden, sağlık hizmetlerinden ve yaşadıkları dairelerden duyulan memnuniyet seviyeleri ise %90 ve üzerinde çıktı.

Bağışçılarımızın %92,6’sı yaptıkları bağışın karşılığını bulduklarını belirtirken, Rezidans bağışçısı olmalarında Darüşşafaka’nın 1863’ten bu yana babasını kaybetmiş, maddi durumu yetersiz, yetenekli ve zeki çocukların hayatında eğitimle yaptığı değişime ortak olma isteğinin önemli rol oynadığı kaydetti.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?