Darüşşafaka Cemiyeti Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Olağanüstü Genel Kurulu 28 Aralık Cumartesi günü 84 Genel Kurul üyesiyle Darüşşafaka- TİM Show Center’da gerçekleştirildi.

Genel Kurul’un açılışını yapmak üzere kürsüye gelen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82) sözlerine “Birazdan ayrıntılarını sizlere sunacağım ‘Öğrenci Konukevi’ projesi, hayata geçireceğimiz projelerin ilki…” diyerek başladı ve Tekfen Vakfı’nın projedeki rolünü açıklayarak kendilerine teşekkür etti.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82)

Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem’in (DŞ’82) Olağanüstü Genel Kurul açılış konuşmasının ardından Genel Kurul Divan Heyeti adayları için verilen önerge okundu ve açık oylamayla Divan Heyeti seçildi. Divan Başkanı Süleyman Morbel’in (DŞ’90) Genel Kurul üyelerini Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'na davetinin ardından başlayan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda gündem maddeleri okunarak kesinleştirildi.

Ardından YK Başkanı Öktem, Tekfen Vakfı’nın iş birliği ile yapılması planlanan “Öğrenci Konukevi” ile ilgili projenin detaylarını Genel Kurul üyelerine aktardı ve Konukevi’ne, “Darüşşafaka- Ali Nihat Gökyiğit Öğrenci Konukevi” isminin verilmesinin planlandığını gerekçeleriyle açıkladı.

Genel Kurul üyelerinin kürsüye gelerek konuyla ilgili görüşlerini paylaşmasının ardından gündem maddeleri oylamaya sunuldu.

“Darüşşafaka Maslak Kampüsü içinde, Darüşşafaka mezunu öğrencilerin faydalanması amacıyla ve Tekfen Vakfı’nın iş birliği ile yapılması planlanan “Öğrenci Konukevi” ile ilgili projenin gerçekleştirilmesi ve proje ile ilgili sözleşmelerin yapılması için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi.” maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

“Darüşşafaka Maslak Kampüsü içinde Tekfen Vakfı’nın iş birliği ile yapılması plânlanan “Öğrenci Konukevi’ne, “Darüşşafaka - Ali Nihat Gökyiğit Öğrenci Konukevi” adının verilmesinin görüşülerek kararlaştırılması.” maddesi oy birliğiyle kabul edildi. 

Yapılan oylamanın ardından Divan Başkanı dilek ve önerilerini iletmek isteyen üyelere söz verdi ve ardından Olağanüstü Genel Kurul sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?