Darüşşafaka Cemiyeti Olağan Genel Kurulu 20 Mart 2010 Tarihinde Yapıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Olağan Genel Kurul Toplantısı, 20 Mart 2010 Cumartesi günü saat 10:00'da, Darüşşafaka TİM Show Center'da yapıldı.

Genel Kurul öncesi Aralık 2009’da değerli sanatçı Ferhat Göçer’in Darüşşafaka yararına verdiği konser kapsamında Darüşşafakalı öğrencilerle prova görüntülerinin yer aldığı film gösterildi. Daha sonra Divan Kurulu Başkanı ve üyelerinin seçimine geçildi. Üyelerin önerisiyle Ergün Bankoğlu oybirliğiyle Divan Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Genel Kurul Gündemi oybirliğiyle kabul edildi.


 Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı        Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Sayman     Zekeriya Yıldırım                                                         Üyesi Adnan Dovan

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım’ın Genel Kurul üyelerine hoş geldiniz konuşmasının ardından, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Adnan Dovan, Genel Kurul üyelerine Yönetim Kurulu olarak hazırladıkları sunum planı çerçevesinde çalışmalarla ilgili bilgileri ve Cemiyetin 2009 yılı gelir-gider hesaplarının detaylarını aktardı.Zekeriya Yıldırım, göreve geldikleri 2007 yılında koydukları hedefleri ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları için oluşturulan stratejik plan doğrultusunda yapılan çalışmaları anlatarak, hedeflerin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Türkiye İş Bankası’nın “81 İlden 81 Öğrenci” projesinin yanısıra, “Hayalden Gerçeğe Projesi’ni hayata geçiren Procter&Gamble’in CEO’su Saffet Karpat’a  ve desteklerini esirgemeyen Darüşşafaka bağışçılarına teşekkürlerini sundu. Yıldırım, Darüşşafaka öğrencilerinin gerek ÖSS’de gerekse Okul dışı yarışmalarda akademik ve sosyal yönden gösterdikleri başarıları Genel Kurul üyeleri ile paylaştı.

Yıldırım’ın ardından kürsüye gelen T. İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü ve Cemiyet üyesi Suat Sözen, Türkiye İş Bankası’nın eğitime ve “81 İlden 81 Öğrenci” projesine verdiği öneme değinerek Darüşşafaka ile işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Genel Kurul’da Saffet Karpat, O.Yalçın Gültekin, Davut Ökütçü, Beşir Özmen, Alpdoğan Arıpınar, İsmet Kasapoğlu, İ.Hayri Cem ve Darüşşafaka Rezidans Bağışçısı Cenap Korkmazoğlu söz alarak görüş ve dileklerini ilettiler.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2009 yılı Faaliyet Raporu ile Denetleme Kurulu Raporu oybirliğiyle kabul edilerek Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ibra edildi. 2010 yılı bütçesi de oy çokluğu kabul edildi. Ayrıca alınan bir kararla 2010 yılı aidatı değiştirilmeyerek 120 TL olarak belirlendi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları yerleşkesinin Darüşşafaka’ya kaynak yaratacak şekilde değerlendirilmesine dönük girişimlerde bulunmak üzere elde edilecek sonuçların tekrar Genel Kurul’un onayına sunulması kaydıyla, Yönetim Kurulu’na yetki verildi.

Darüşşafaka Cemiyeti’ne ait tesislerin içinde bulunan değişik ünite ve birimlere, Darüşşafaka’ya hizmette bulunanların isimlerinin verilmesi konusunda Yönetim Kurulu’na yetki verildi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Seçimleri:

Görev süreleri dolan Yönetim Kurulu asil üyeleri Zekeriya Yıldırım, M. Talha Çamaş, Hüseyin Y. Demir, B. Fırat Tekin ve Muhittin Uzal ile yedek üyeler M. Tayfun Öktem, Mukaddes Tüm, İ. Hayri Cem, Adnan Şen’den boşalan Yönetim Kurulu üyelikleri için gizli oyla yapılan seçimler sonucunda, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Zekeriya Yıldırım, Davut Ökütçü, Beşir Özmen, Adnan Dovan,  M. Talha Çamaş, Hüseyin Y. Demir, B. Fırat Tekin, Muhittin Uzal, Nazlı Ardak, Orhan Dıramca, Tunçer Gömeçli, Adnan Memiş, Oğuz Uslu, R. Engin Akçakoca, Lütfü Telci.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: M. Tayfun Öktem, A. Müge Özacar, R. Ataol Ay, Metin Kayaçağlayan ve Ömer Çollak.

Genel Kurul’dan sonra yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, görev dağılımı için kurulun kendi içinde yaptığı seçimler sonucunda Zekeriya Yıldırım Başkanlığa, Davut Ökütçü ve Beşir Özmen Başkan Vekilliklerine, Adnan Dovan Sayman Üyeliğe getirildiler.

 

Tüm Haberlere Göz Atın