Darüşşafaka Cemiyeti’nin yeni velilerine sertifikaları sunuldu

 ›  Haberler  › ↓ 
“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında Darüşşafaka’da okuyan öğrencilerin yaşamlarının değişmesine katkıda bulunan hayırsever kişi ve kurumların sayısı artıyor.

Cavidan Füsun Hansen_rsz.jpg
 
1980 Darüşşafaka mezunu ve Darüşşafaka Cemiyeti Üyesi Cavidan Füsun Hansen, Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderlerini karşılayarak “Darüşşafaka velisi” oldu. Lisans ve yüksek lisansını ABD’deki Truman Eyalet Üniversitesi'nde (Truman State University) Uluslararası İşletme (International Business) alanında tamamlayan Hansen, çalışma hayatına 1988’de Norveç’te bir finans şirketinde başladı. 2000 yılında Norveç’in önemli şirketlerinden Hafslund Energy’de proje müdürü, ardından da genel müdür oldu. Ancak sağlık sorunları baş gösterince malulen emekli oldu. Genç yaşta emekliliği kabullenmeyen Hansen, 2002’de Bolig I Tyrkia adında bir şirket kurdu. Türkiye’de yabancılara, ağırlıklı olarak da İskandinav ülkelerinin vatandaşlarına konut pazarlama ve satış sonrası hizmetleri sunan Bolig I Tyrkia, bugün saygın emlak firmaları arasında yer alıyor. 2002 yılından beri her sene Darüşşafaka’da okuyan iki kız çocuğunu tatil amaçlı Norveç’e götüren ve evinde misafir eden Cavidan Füsun Hansen’e veli sertifikası, 13 Aralık 2012 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım tarafından takdim edildi.

Alpaslan Onay_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti’ne 19 akıllı tahta bağışlayan Kimeks A.Ş. de, Darüşşafaka’nın veli bağışçıları arasına katıldı. Yönetim Kurulu toplantısına veli sertifikasını teslim almak üzere katılan Kimeks A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Onay'a sertifikası, Zekeriya Yıldırım tarafından sunuldu.
 
1978 yılında Cemiyet üyesi olan Alpaslan Onay, ardından 15 yıl süreyle Yönetim Kurulu’na hizmet etti. Kendisini Darüşşafaka'yla tanıştıran kişinin, o dönem kendisi gibi Maliye Müfettişi olan merhum Darüşşafakalı İhsan Sadi Tınaztepe (DŞ’1949) olduğunu belirten Alpaslan Onay, kendisinin de devlet burslarıyla okuduğunu ve duyduğu bu vefa borcunu ödeyebilmesine imkân veren Darüşşafaka'ya destek olmaktan onur duyduğunu ifade etti. 
 
Alpaslan Onay ve Cavidan Füsun Hansen_rsz.jpg
Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka'nın yeni veli bağışçıları Alpaslan Onay ve Cavidan Füsun Hansen ile birlikte
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?