Darüşşafaka Cemiyeti mezunlarıyla bağlarını güçlendiriyor

 ›  Haberler  › ↓ 
mezunlarbulusma-YK.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Davut Ökütçü, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Dovan, Fırat Tekin ile Beşir Özmen, Yedek Üye Betül Akan, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan ve İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya, üniversitede okuyan Darüşşafakalılarla bir araya geldi.
 
mezunlarbulusmasi BESİRBEY.jpg
Zekeriya Yıldırım:
“Darüşşafaka’yı ileriye taşımanın sorumluluğunu üstlenmiş bir yönetim olarak siz gençlerle her zaman diyalog içinde olmayı istiyoruz”
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda düzenlenen sohbet toplantısına İstanbul’daki farklı üniversitelerde eğitimlerini sürdüren 30’u aşkın öğrenci katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Zekeriya Yıldırım, her sene üniversitede okuyan Darüşşafaka mezunlarıyla buluşmayı planladıklarını belirterek, şu görüşleri dile getirdi: “Sizler, 10 yıl Darüşşafaka’nın nefesini içinize çekerek yaşadınız. Darüşşafaka’yı ileriye taşımanın sorumluluğunu üstlenmiş bir yönetim olarak siz gençlerle her zaman diyalog içinde olmayı, sorunlarınızı dinlemeyi ve onların çözümünde yer almayı istiyoruz. Çünkü sizler bu ailenin parçasısınız. Yeşil demir kapıdan çıktığınızda bu aileden koptuğunuzu, ayrıldığınızı hiçbir zaman düşünmüyoruz.  Her zaman bu ailenin parçası kalacaksınız. Bizle de bu ailenin büyükleri olarak, sizlerin  en iyi koşullarda olmasını istiyoruz. Ayrıca 10 yılınızı burada geçirdiniz. Geriye bakarak yapacağınız değerlendirmeler, sizden sonra gelen kardeşlerinizin daha iyi yetişmesi açısından çok önemli.”
 
mezunlarbulusmasi genel.jpg

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’yla ilgili yeni gelişmeleri de mezunlarla paylaşan Yıldırım,“Bu sene öğrenci sayımız 928’e ulaştı. Lise öğrenci mevcudumuz da ilköğretime yaklaştı. Öğrencilerimizin yüzde 42’si kız, yüzde 58’i erkek. Şu an 65 ilden öğrencimiz var. Daimi ve evci öğrenci oranımız neredeyse eşitlendi. Hafta sonunu okulumuzda geçiren kardeşleriniz için oldukça yoğun etkinlik programı hazırlıyoruz. Bu yıl aldığımız 120 öğrencinin içinde Darüşşafaka tarihine geçecek özellikleri olanlar var. Örneğin; Bursa’dan üçüz, Çorum’dan ikiz kardeşlerimiz oldu. İlk defa kız-erkek oranı eşitlendi. Yeni başlayan öğrencilerimizin 60’ı kız 60’ı erkek öğrenci. Ayrıca bu sene, sadece 12. sınıfları değil,  11. sınıfları da dershaneye göndermeye başladık” dedi.
 
mezunlarbulusmasi ogrenciler2.jpg

2011’de üniversiteyi bitiren Daçkalılar için kutlama kokteyli düzenlendi
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Betül Akan’ın bundan sonra mezunlarla bire bir iletişim içinde olacağı bilgisini veren Yıldırım, ardından sözü üniversiteli Daçkalılara bıraktı.
 
mezunlarbulusmasi KOKTEYL.jpg

Darüşşafaka’nın geleceğe daha güçlü taşınması için öneriler getiren mezunlar, üniversite eğitimleri esnasında yaşadıkları sıkıntıları da Yönetim Kurulu ile paylaştı. Toplantının ardından tüm katılımcılar, 2011 yılında üniversiteden mezun olan Darüşşafakalılar için düzenlenen kutlama kokteyline katılmak üzere Darüşşafaka Life GYM Spor Tesisleri’ne geçti. Darüşşafaka’dan mezun olduktan sonra üniversiteyi de başarıyla bitiren Darüşşafakalıların mezuniyetlerini kutlamak amacıyla düzenlenen ve her yıl yapılması planlanan kokteylle katılımcılar doyasıya eğlendi.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?