Darüşşafaka Cemiyeti, Kurban Bayramı’nda Ekotürk TV ekranlarındaydı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, Kurban Bayramı’nda Ekotürk TV’nin ekranlarından izleyicilerle buluştu.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekilleri Erman Süsler ve Zeynep Necipoğlu, Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Yakacık Rezidans bağışçısı Coşkun Gürtan, 12. Sınıf öğrencisi Nazlı Eren ve 6. sınıf öğrencisi Lamra Bayraktar ile yapılan röportaj, Kurban Bayramı’nda Ekotürk TV ekranlarındaydı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç’in, Darüşşafaka’nın tarihiyle ilgili bilgiler verdiği röportajda,

“159 yıldır ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonumuzdan taviz vermeden çağın en iyi eğitimini çocuklarımıza sunuyor, iyi bir eğitimin yaşamları nasıl değiştirdiğini tüm dünyaya gösteriyoruz.  Bunu da Darüşşafaka olarak sadece hayırsever milletimiz ve kurumlarımızın bağışlarıyla, onlarla omuz omuza yapıyoruz.” diyerek, hamiyetperver Türk halkından aldıkları her kuruş bağışı, Türkiye’nin toplumsal kalkınması ve öğrencilerinin daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için doğru şekilde kullandıklarını belirtti.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı;

Eğitim Kurumları’na nasıl öğrenci aldıklarından, Darüşşafaka’da nasıl bir eğitim verdiklerinden ve bu yılki başarılarından bahsettiği röportajda, “Darüşşafaka olarak bir yandan öğrencilerimize çağın en iyi eğitim olanağını sunuyor, bir yandan da onların her türlü ihtiyaçlarıyla ilgilenerek aile şefkati ve kardeş sevgisiyle büyümelerine olanak sağlıyoruz. Öğrencilerimizi sevgi dolu, donanımlı bireyler olarak yetiştiriyoruz.” dedi.

Bağışlar hakkında bilgiler veren Başkan Vekili Zeynep Necipoğlu ise,

“Darüşşafaka’yı ülkemizin diğer değerli STK’larından ayıran önemli bir fark var. Her yıl Darüşşafaka’ya aldığımız öğrencilere, 8 yıl boyunca ücretsiz, nitelikli eğitim sunacağımızın garantisini veriyoruz. Bu nedenle desteklerin sürdürülebilir olması çok önemli. Hayırseverleri de az çok demeden öğrencilerimizin ‘yol arkadaşı’ olmaya davet ediyoruz.” diyerek, bağışçıların Cemiyete nakdi desteklerinin yanı sıra ürün, hizmet, gayrimenkul, menkul, vasiyet bağışı da yapabileceklerini ve yine tüm özel günlerinde Cemiyetin hazırladığı ürünleri tercih edebileceklerini ifade etti.

Başkan Vekili Erman Süsler ise 500’e yakın bağışçının yaşadığı Darüşşafaka Rezidansları ile ilgili bilgiler paylaştı.

Yakacık Rezidans bağışçısı Coşkun Gürtan’ın da katıldığı röportajda, Amerika’daki Dünya Şampiyonası’nda “Dean’s List Winner” olan ilk Türk öğrenci Nazlı Eren, Darüşşafaka Robotik Takımı “Sultans of Türkiye”nin başarılarından bahsetti ve 6. Sınıf öğrencisi Lamra Bayraktar da Darüşşafaka’daki eğitimle ilgili düşüncelerini dile getirdi. 

Ekotürk TV’de yayımlanan röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?