Darüşşafaka Cemiyeti Kurban Bayramı Açıklaması

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Cemiyeti 148 yıldır; babası hayatta olmayan, yetenekli, maddi olanakları yetersiz çocuklara ilköğretim dördüncü sınıftan liseyi bitirinceye kadar eğitim fırsatı sunarak, onların yaşamlarını değiştirmektedir. Kurulduğu günden bugüne kurum, kuruluş ve bireylerin verdiği destekle varlığını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, elde ettiği bağışları binlerce öğrenci için tam burslu ve yatılı eğitim olanağına dönüştürmektedir.
 
Bugüne kadar Kurban Bayramları'nda Cemiyetimize yapılan kurban bağışları, Cemiyetimizin önemli bağış kalemlerinden biri olmuştur. Ancak vekalet usulüyle yapılan kurban bağış sayısının artmasına bağlı olarak kurban kesim gereklerinin yerine getirilemeyeceği düşüncesiyle Cemiyetimiz, geçen sene olduğu gibi bu yıl da vekaleten kesimli kurban bağışı kabul etmeme kararı almıştır.
 
Buna karşın Darüşşafaka’nın “eğitimde fırsat eşitliği “ misyonuna destek olmak, Kurban Bayramı vesilesiyle çocuklarımıza bir gelecek armağan etmek isteyen hayırseverler, bayram bağışında bulunabilirler. Tüm hayırseverler web sitemizdeki Online Bağış Menüsünü ya da  aşağıda belirtilen kanalları kullanarak bağış yapabilir.

Hayırseverlerin bağışları, her zaman olduğu gibi 7 gün 24 saat yaşamlarını Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda geçiren 928 öğrencimizin yemek, barınma, giyim ve eğitim giderlerine harcanacaktır.
 

DİĞER BAĞIŞ KANALLARI ve YÖNTEMLERİ
• Darüşşafaka Cemiyeti’nin çeşitli bankalardaki TL, ABD Doları ve Euro hesaplarına havale, EFT veya transfer yaparak,
• Düzenli bağış formu ile (Kredi Kartı Bağış Formu)
• Telefon Bankacılığı ve ATM’lerden “bağış” menüleri aracılığıyla,
• Bankaların internet bankacılığı olanaklarını kullanarak, internet şubelerindeki "bağış" menüleri aracılığı ile 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
Bu bayram da çocuklarımızın eğitimine vereceğiniz destek için teşekkür ederiz.

Darüşşafaka Cemiyeti
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?