Darüşşafaka Cemiyeti Kurban Bayramı Açıklaması

 ›  Haberler  › ↓ 
Vekalet usulüyle Cemiyetimize yapılan kurban bağış sayısının artmasına bağlı olarak kurban kesim gereklerinin yerine getirilemeyeceği düşüncesiyle Cemiyetimiz, bu yıl da vekaleten kesimli kurban bağışı kabul etmeme kararı almıştır.
 
Buna karşın Kurban Bayramı vesilesiyle Darüşşafaka’nın "eğitimde fırsat eşitliği" misyonuna destek olmak isteyen bağışçılarımız, bayram bağışında bulunabilirler. Tüm hayırseverler web sitemizdeki Online Bağış Menüsünü ya da aşağıda belirtilen kanalları kullanarak bağış yapabilir.
 
Yapmış olduğunuz bağışlar, her zaman olduğu gibi “7 gün 24 saat” yaşamlarını Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda geçiren 1000’e yakın öğrencimizin yemek, barınma, giyim ve eğitim giderlerine harcanacaktır.
 
Darüşşafaka Cemiyeti 149 yıldır; babası hayatta olmayan, yetenekli, maddi olanakları yetersiz çocuklara ilköğretim dördüncü sınıftan liseyi bitirinceye kadar eğitim fırsatı sunarak, onların yaşamlarını değiştirmektedir. Cemiyet, 14 Nisan 2012 tarihinde tüzüğünde yaptığı değişiklik ile annesini kaybetmiş öğrencilere de kapılarını açtı. Bugün bine yakın kız ve erkek öğrenci için tam burslu ve kolej seviyesinde eğitim olanağı sağlamaktadır.
 
 
DİĞER BAĞIŞ KANALLARI ve YÖNTEMLERİ
 
• Darüşşafaka Cemiyeti’nin çeşitli bankalardaki TL, ABD Doları ve Euro hesaplarına havale, EFT veya transfer yaparak,
• Tüm bankaların 1863 nolu hesap numaralarından,
• Düzenli bağış formu ile (Kredi Kartı Bağış Formu),
• Telefon Bankacılığı ve ATM’lerden “bağış” menüleri aracılığıyla,
• Bankaların internet bankacılığı olanaklarını kullanarak, internet şubelerindeki "bağış" menüleri aracılığı ile 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.
• 444 1863 telefon numarasından,
Her zaman olduğu gibi bu Bayram da çocuklarımızın eğitimine vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz.
 
Darüşşafaka Cemiyeti
 
Tüm Haberlere Göz Atın