Darüşşafaka Cemiyeti ilk Entegre Raporu’nu yayımladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, 2020 yılı faaliyetlerini, gelecek stratejilerini bütünsel bir bakış açısıyla sunan ilk Entegre Raporu’nu yayımladı. Rapor, Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi (The IIRC) tarafından oluşturulan, Uluslararası Entegre Raporlama Çerçevesi’nde yer alan temel kavramlar ve prensipler doğrultusunda hazırlandı.

Raporda, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla 1863 yılından bu yana dezavantajlı çocuklarımıza nitelikli eğitim olanağı tanıyan Darüşşafaka Cemiyeti ve bağlı kurumlarının bu amaç doğrultusunda 2020 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler ve bu faaliyetlerin devamı için yapılan bağışları nasıl kullandığı Entegre Raporlama mantığı ve bakış açısı ile aktarıldı.

Ayrıca Darüşşafaka’nın stratejik amaçları ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile ilişkilendirilerek öncelikli konuları, veriler ışığında 2020 yılı faaliyetleri, gelecek planları, kaynakları, iş modeliyle yarattığı değer, yönetim yapısı, bağımsız denetimden geçmiş finansal tablolar paydaşlara ve kamuoyuna açıklanıyor.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin ilk Entegre Raporu’na ilişkin değerlendirme yapan Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82), “Entegre düşünceyi 158 yıldır DNA’sında barındıran Darüşşafaka, kendi hayat ritmini de yenileyerek siz kıymetli ‘paydaşlarla yarattığımız değeri’ çok daha bütüncül ve iç sistemleriyle ‘bağlantılı’ ifade ettiği, ‘okuyucu dostu’ bir yıllık faaliyet raporu türüne geçiyor. Bu yolla hücrelerine sinmiş olan iyi yönetişim uygulamalarını, kurumsal felsefesini ve stratejisiyle hizalı performans göstergelerinin ete kemiğe büründüğü faaliyetlerini, mobilize ettiği finansal olan ve olmayan tüm sermaye türlerini yalın bir büyüteç tutarak paylaşıyor.” dedi.

Entegre Faaliyet Raporumuzu okumak için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?