Darüşşafaka Cemiyeti'nde Genç Kurul işbaşında

 ›  Haberler  › ↓ 

Genç Darüşşafaka mezunlarının yeteneklerini ve güçlü yanlarını Cemiyet ve toplum yararına kullanmalarını sağlayacak Darüşşafaka Cemiyeti Genç Kurulu göreve başladı. Genç Kurul, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Darüşşafaka Genç Kurulu Başkanı Fatma Bingöl, Başkan Vekili Yiğitcan Yılmaz, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, Baş Hukuk Müşaviri Dr. İnci Ercan, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Necla Özel, Serpil Tunçer, Prof. Dr. Feryal Çelikel ve Başkan Vekili Erman Süsler
Darüşşafaka Cemiyeti Genç Kurulu Başkanı Fatma Bingöl, Başkan Vekili Yiğitcan Yılmaz, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, Baş Hukuk Müşaviri Dr. İnci Ercan, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Necla Özel, Serpil Tunçer, Prof. Dr. Feryal Çelikel ve Başkan Vekili Erman Süsler.

 

 

16 Kasım’da yapılan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu toplantısına; Genç Kurul adına Kurul Başkanı Fatma Bingöl (DŞ'2016), Başkan Vekili Yiğitcan Yılmaz (DŞ'2016) bizzat, Kurucu Üye Onur Çolakel (DŞ'2014) ise sanal olarak katıldı. Toplantıda; Bingöl, Yılmaz ve Çolakel kendilerini, asil ve yedek üye listelerini, kuruluş amaç ve hedeflerini içeren bir sunum yaptı.

Darüşşafaka’nın iki asra yaklaşan köklü değerleri ve kültürünü gelenekten geleceğe taşırken çağın gereklerini ve zamanın dinamizmini yakalamış bir Darüşşafaka hedefi doğrultusunda kurulan Genç Kurul, Darüşşafaka’nın geleceğinin teminatı olarak yetişmiş kadroları yaratmayı amaçlıyor.

 Genç Kurul’un Darüşşafaka’nın mihenk taşlarından biri olacağını vurgulayan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, “Yönetim Kurulumuzda eşit oranda kadın - erkek temsili hedefimizi bu yıl gerçekleştirdik. Şimdi de Genç Kurulu oluşturarak, Darüşşafaka’mızın yarınlarına yön verecek kadrolar yetiştirmenin ilk adımını atıyoruz. Genç mezunlarımızın görev alacağı Kurul, bir yandan Cemiyetimize genç bir bakış açısı kazandırırken diğer yandan da genç mezunlarımızın aidiyet duygusunun canlı tutulmasına ve kurumsallıkla erken tanışmalarına olanak tanıyacak.” dedi.

Darüşşafaka Cemiyeti Genç Kurul Üyeleri

Asil Üyeleri; Fatma Bingöl (DŞ’2016), Yiğitcan Yılmaz (DŞ’2016), Onur Çolakel (DŞ’2014), Ahmet Cüce (DŞ’2016), Ali Demir (DŞ’2016), Aylin Yırtıcı (DŞ’2014), Rümeysa Konuk (DŞ’2014), Ebru Dilara Aydın (DŞ’2018), Murat Can Şarkalkan (DŞ’2016) ve Ayça Öztürk (DŞ’2018).

Yedek Üyeleri; Şahin Güçer (DŞ’2017), Ece Nur Temel (DŞ’2014), Tuğana Mihrace Mecit (DŞ’2018), Reyhan Çağaç (DŞ’2015)  ve Çağatay Kadığ (DŞ’2017).

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?