Darüşşafaka Cemiyeti Bodrum’da tanıtım toplantısı düzenledi

 ›  Haberler  › ↓ 
bodrum kokteyli_23082012_9.JPG
150 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla çalışan, annesini veya babasını kaybetmiş, maddi olanakları yetersiz ve yetenekli çocuklara kaliteli bir eğitim fırsatı sunarak, onların yaşamlarını değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti Bodrum’da tanıtım toplantısı düzenledi. Kokteyle Darüşşafaka yöneticileri, mezunları, bağışçılarının yanı sıra çok sayıda Bodrumlu da katıldı.
 
bodrum_2308201_2.JPG
Darüşşafaka Cemiyeti Yakacık Rezidans Bağışçısı Necla Tümer- Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş...
 
Dibeklihan’da düzenlenen toplantıda Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş Cemiyet’in çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaştıktan sonra sözlerine şu şekilde devam etti: “Darüşşafaka Ailesi olarak bu sene hepinizin bildiği gibi 150. Yılımızı kutluyoruz. 1863 yılında Yusuf Ziya Paşa ve arkadaşlarının Kapalıçarşı’daki esnaf çıraklarını eğitmek amacıyla yaktığı ‘eğitimde fırsat eşitliği’ meşalesi, 150 yıldır bağışçılarımızın desteğiyle git gide güçlenerek yanmaya devam ediyor.”
 
Çamaş aynı zamanda Darüşşafaka 2013 yılı mezunlarının üniversiteye yerleşme sonuçlarıyla ilgili kısaca bilgi verdi. Bu yıl ÖSYS’ye katılan 57 Darüşşafakalı genç mezundan 55’inin 4 yıllık lisans programlarına yerleştiğini belirten Çamaş, üniversiteye girişte başarı oranının yüzde 98.2 olarak gerçekleştiğinin bilgisini verdi.
 
bodrum_2308201_6.JPG
Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Eski Başkanı, Siyasetçi Tarhan Erdem de kokteyle katılanlar arasındaydı...
 
Çamaş konuşmasını “150. yılında Darüşşafakamızı, kamuoyuna tanıtmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha çok çocuğa eğitimde fırsat eşitliği sağlamak hedefiyle yürüdüğümüz yolda, siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle büyüyoruz. Bizi heyecanlandıran ileriki dönem projelerimiz arasında, İzmir’de ikinci bir Darüşşafaka Okulu açmak da bulunuyor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” sözleriyle tamamladı.
 
bodrum_2308201_5.JPG
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?