Darüşşafaka Cemiyeti Ankaralı hayırseverlerle buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
ankaraetkinligiprotokol_rsz.jpg
 
151 yıldır bağışlarla varlığını sürdüren, eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü Darüşşafaka Cemiyeti, Ankara’da tanıtım etkinliği düzenledi.

konuklar 2_rsz.jpg
 
Kurulduğu günden bugüne pek çok hayırsever kişi ve kuruluşun destekleriyle bir buçuk asırdır varlığını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, 27 Mart 2014 Perşembe günü Cer Modern Sanatlar Merkezi'nde Ankaralı hayırseverlerle buluştu.
 
konuklar-4_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nur Otaran, Darüşşafaka dostlarıyla...
 
 
Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve kuruluşunun 151. yılını kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti, babasını veya annesini kaybetmiş, yetenekli ancak maddi olanakları yetersiz olan çocuklara kaliteli bir eğitim fırsatı sunarak, yaşamlarını değiştiriyor.
 
ogrenciler_rsz.jpg
Darüşşafakalı öğrencilerin performansı
 
 
Darüşşafaka Lisesi öğrencilerinin ve Orkestra Akademik Başkent’in sahne aldığı etkinlikte Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş bir konuşma yaptı.
 
orkestra akademik baskent_rsz.jpg
Orkestra Akademik Başkent
 
 
Çamaş konuşmasında, “Cemiyetimiz, bir buçuk asırdır Darüşşafaka’da süren eğitim ve öğretim faaliyetinin geleceğini garantilemek için farklı projeler hayata geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Bunlardan biri de, Darüşşafaka Rezidansları. Bugün ileri yaş bakımında örnek teşkil eden Darüşşafaka Rezidansları, bir yandan Darüşşafaka Ailesi'nin üyeleri olarak gördüğümüz bağışçılarımızın ileri yaşlarını huzurlu, mutlu, sağlıklı, rahat bir ortamda geçirmelerini sağlıyor, diğer yandan da öğrencilerimiz için kaynak yaratıyor," dedi.
 
yk baskanı talha camas_rsz.jpg
Talha Çamaş
 
Darüşşafaka’yı 151 yıldır hep daha ileriye taşımak için çalıştıklarını belirten Çamaş, önlerindeki süreçte İzmir’de yeni bir okul açma projesinin olduğunu belirterek hayırsever Ankaralılara yardım çağrısında bulundu.
 
Etkinlikte, Darüşşafaka'ya bağışta bulunarak çocukların yaşamlarının eğitimle değişmesine katkıda bulunan Darüşşafaka Veli Bağışçıları'na sertifikaları sunuldu.
 
candan-mehmet-sencan_rsz.jpg
Candan ve Mehmet Şencan adına hazırlanan "Veli Sertifikası", Candan Şencan'a Talha Çamaş tarafından takdim edildi.
 
 ugur-demir_rsz.jpg
Uğur Demir'e "Veli Sertifikası", Talha Çamaş tarafından sunuldu.

ahmet-hilmi-gurses_rsz.jpg
Darüşşafaka'nın Veli Bağışçısı Ahmet Hilmi Gürses'e de sertifikası takdim edildi. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?