Darüşşafaka Cemiyeti Ankara’da tanıtım kokteyli düzenledi

 ›  Haberler  › ↓ 
Kuruluşunun 150. yılını kutlamaya hazırlanan Darüşşafaka Cemiyeti, Ankara’da tanıtım kokteyli düzenledi.
 
ankara kokteyli_rsz.jpg
Kavaklıdere Tenis Kulübü’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Darüşşafakalılar, Ankaralı bağışçılar, Darüşşafaka Cemiyeti yöneticileri ve Ankara’nın önde gelen isimleri katıldı.
 
masa1_rsz.jpg
 
Etkinlikte, Darüşşafaka Cemiyeti ve kurumları hakkında bilgi veren Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan Darüşşafaka’nın 2013’te 150’inci yaşını kutlayacağını belirterek Cemiyetin eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla kuruluşundan bu yana öğrencilerinin hayatını değiştirdiğini vurguladı. Darüşşafaka'da öğrencilerin büyük Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin değerlerini özümseyen, sahiplenen ve bunun yanında evrensel değerleri benimsemiş, özgüvenli, ülkesine ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde lider bireyler olarak yetiştirildiğini, bu öğrencileri toplumun lider kadrolarına katabilmelerini de bağışçıların desteğine borçlu olduklarını belirten Yıldırım, 150’inci yılda da daha fazla çocuğun eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanması ve hayatlarının değişmesi için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.
 
 Zekeriya Yildirim22_rsz_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım
 
masa2_rsz.jpg
 
Yıldırım konuşmasında, Darüşşafaka’nın bir şefkat yuvası olmanın ötesinde eğitim alanında oldukça önemli etkinliklere imza atan bir kurum olduğunun altını çizerek geçtiğimiz günlerde “Kaliteli Eğitime Erişimde Fırsat Eşitliği” başlıklı uluslararası bir eğitim konferansına ev sahipliği yaptıklarını belirtti. Konferansın eğitimde fırsat eşitliğinin tartışıldığı çok değerli bir platform yarattığına dikkat çeken Yıldırım, İtalya, Avusturya, Makedonya, İspanya ve Finlandiya’dan uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen konferansın sonuç bildirgesinin önümüzdeki günlerde paylaşılacağını ifade etti.
 
Darüşşafaka’nın 150. yılında hayata geçirilmesi hedeflenen yeni projelerden de söz eden Yıldırım şunları söyledi: “150 yıllık bir mirası yönetenler olarak daha fazla çocuğumuzun hayatına dokunmak temel hedefimiz. Bunun için Darüşşafaka modelini İstanbul dışına da taşımak istiyoruz. Ayrıca iyi bir eğitim sisteminin iyi yetişmiş öğretmenlerin varlığına bağlı olduğunun bilincindeyiz.  Öğretmenlerin mesleki gelişimine de katkıda bulunmak için bir öğretmen akademisi kurmak bir başka hedefimiz.  Atacağımız adımların sürdürülebilir olmasının Darüşşafaka açısından taşıdığı yaşamsal öneminin de farkındayız."
 
Yıldırım, Cemiyetin büyük hedeflerini uygulamaya koymak için toplumun her kesiminden bugüne kadar Darüşşafaka’ya verilen desteğin artarak sürmesini dilediklerini sözlerine ekledi.
 
Rezidans bagiscimiz Nuvin Kuzum_rsz_rsz.jpgDarüşşafaka'nın rezidans bağışçısı Nüvin Kuzum ve Zekeriya Yıldırım
 
Tanıtım kokteylinde, Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimliği görevini yürüten Darüşşafakalı Prof Dr. Mehmet Beyazova ve Darüşşafaka bağışçısı Faik Byrns’e de teşekkür sertifikaları takdim edildi.
 
Zekeriya Yildirim_ Mehmet Beyazova11_rsz_rsz.jpg
Prof. Dr. Mehmet Beyazova ve Zekeriya Yıldırım
Zekeriya Yildirim_ Faik Byrns3_rsz_rsz.jpg
Faik Byrns ve Zekeriya Yıldırım
Bozkurt guvenc_rsz.jpg
Ankara'daki tanıtım kokteyline Darüşşafaka'da öğretmenlik ve müdürlük yapmış olan Prof. Dr. Bozkurt Güvenç de katıldı
 
aytac karduz konusma_rsz.jpg
Darüşşafaka Urla Rezidans Bağışçısı Aytaç Kardüz de kokteylde Darüşşafaka Ailesi'ni yalnız bırakmadı
 
YDK uyemiz_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Ergun da kokteylde bir konuşma yaptı. Vefat eden sevgili eşi, kayınvalidesi ve kayınpederinin anısına, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın fen laboratuvarlarının yenilenmesine destek veren Prof. Dr. Fatma Ergun, Darüşşafaka'ya bu tür kanallarla da destek olunabileceğini hatırlattı.
Tüm Haberlere Göz Atın