Darüşşafaka Cemiyeti 150. yılını Yekta Kara’nın “Bir Buçuk Asırlık Fark” gösterisiyle kutluyor

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka’nın 150 yıllık tarihini Yekta Kara sahneliyor
 
“Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla 150 yıldır bağışlarla varlığını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, Devlet Opera ve Balesi Baş Rejisörü Yekta Kara’nın hazırladığı çok özel bir gösteriyle 150’nci yılını kutluyor. “Bir Buçuk Asırlık Fark” gösterisi, yaşadığımız dünyanın ve ülkemizin 150 yıllık tarihini de ele alan muhteşem bir müzik, dans ve görsel sanat şöleni sunuyor.
 
Eğitim imkânından yoksun, annesi veya babası olmayan yetenekli çocuklarımız için 150 yıldır sıcak bir şefkat yuvası olarak onları ülkemize kazandıran, bilimsel başarılarını ve eğitim kalitesini hiç durmadan yükselten Darüşşafaka, büyük bir tarihi buluşmaya sahne oluyor. Çoksesli Koro’dan, Klasik Orkestra’ya, Türk Musikisi Topluluğu’ndan, Fatih Erkoç ve Arkadaşları’na uzanan geniş kapsamlı programda Halk Oyunları Grubu’nun da katılımıyla 100 sanatçı görev alıyor. Gösterinin sunuculuğunu Memet Ali Alabora üstleniyor.
 
Yekta Kara’nın sanat yönetmenliğinde, profesyonel sanatçıların yanı sıra Darüşşafakalı öğrencilerin ve mezunların da görev aldığı gösteri için bir de film hazırlandı. Müzik, dans ve görsel anlatımın iç içe geçtiği bu çok özel gösteri filmle paralel olarak sergilenecek performanslarla zenginleşiyor.
 
program_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın