Darüşşafaka Cemiyeti, 148 yıldır varlığını borçlu olduğu bağışçılarıyla buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
 
sahnetoplu_20102011.jpg

Kurulduğu 1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla babası olmayan ve maddi olanakları yetersiz çocuklara kolej seviyesinde eğitim veren Darüşşafaka Cemiyeti oldukça anlamlı bir etkinliğe imza attı. Tamamen kişi ve kuruluşların bağışlarıyla faaliyetini sürdüren Darüşşafaka çalışmalarını anlatmak ve şükranlarını sunmak amacıyla 20 Ekim günü bağışçılarını bir araya getiren özel bir etkinlik düzenledi.
 
bagisciogrenci1.JPG

Darüşşafaka Rezidansları’nda ikamet eden bağışçıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Darüşşafaka’nın her yaş ve meslek grubundan bağışçısını aynı çatı altında buluşturdu. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Davut Ökütçü, Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Özmen ile Sertaç Ökten, Genel Sekreter Ahmet Buldam, Yedek Üye Betül Akan, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya, Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necip Akbaş ve en kıdemli Daçkalı Halit Ziya Yılmayan da bu özel günün katılımcıları arasındaydı.
 
bagisciogrenci2.jpg

Bağışçılar ilk olarak öğrenciler eşliğinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı gezerek okuldaki sosyal ve eğitsel çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çeşitli atölye ve kulüplerde çalışma yapan öğrencileri ilgiyle izleyen bağışçılar, okul gezisinden sonra kendileri için düzenlenen törene katıldı.
 
ögrenci33.jpg

Törenin açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Zekeriya Yıldırım ilk kez düzenledikleri Bağışçılar Günü’nü geleneksel hale getirmek istediklerini ifade ederek sözlerine başladı.
zy20102011.jpg

Yıldırım, 148 yıl önce bir grup genç Osmanlı tarafından kurulan Darüşşafaka’nın en önemli özelliğinin eğitimde fırsat eşitliği misyonu olduğunu vurguladı. Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bağışçılarımız olmasa Darüşşafaka ayakta kalamazdı, bu kadar kaliteli eğitim verilemezdi.Bağışçılarımızın bizim için ne kadar değerli olduğunu anlatmak, şükranlarımızı sunmak ve çalışmalarımızı anlatmak için bu etkinliği tertip ettik. Çocuklarımıza ellerinizle, gözlerinizle dokunun istedik.”
 

kızlar20102011.jpg
Zekeriya Yıldırım, Betül Akan, Hanife Güldağ, Sertaç Ökten, Zübeyde Bulgu, Perihan Yılmaz.

Öğrencilere sunulan eğitim olanaklarından da söz eden Yıldırım, İş Bankası ile dört yıl önce başlatılan “81 İlden 81 Öğrenci” projesi ile daha çok öğrenciye ulaşabildiklerini belirtti. Gerçekleştirdiği sunumla Darüşşafaka Cemiyeti’ne yapılan bağışların nerelere harcandığını ayrıntılı bir şekilde paylaşan Yıldırım, konuşmasının ardından kız öğrencilerin Darüşşafaka’ya alınmasının 40. yılı vesilesiyle “Darüşşafakalı Kızlar 40. Yıl” adlı bir kampanya düzenleyen Daçkalı kızlar adına Garanti Bankası Genel Müdür Asistanı Hanife Güldağ’a bir plaket takdim etti.

 
davutokutcu_20102011.jpgbesirozmen_20102011.jpgsertacokten.jpg
Osman N. Canik-Davut Ökütçü    Beşir Özmen-İlker Canalp     Sertaç Ökten-Sinem Edige

 
Etkinlikte “Darüşşafaka Velileri’ni Arıyor” programı kapsamında 2011 yılı içinde bağışta bulunan Osman Nuri CANİK, Sodexho Entegre Hizmetleri AŞ Kurumsal İlişkiler Müdürü İlker Canalp, Garanti Portföy Genel Müdür Yardımcısı Sinem Edige, iş adamı Serdar Saatçioğlu'na plaket sunulmasının ardından Darüşşafakalı öğrenciler küçük bir dinleti için sahne aldı. 

saatciogili.jpgPicture 123.jpgsahnecocuk2.jpg
Adnan Ersan-Serdar Saatçioğlu     Darüşşafaka 12.sınıf                      Beren Oruç-Gül Tali
                                                             öğrencisi Çağla Çakır
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?