Darüşşafaka, “Bu Çocuklar Size Emanet” kampanyası ile bağışa çağırıyor!

 ›  Haberler  › ↓ 

Grey İstanbul  tarafından gönüllü olarak hazırlanan ve Zeynep ile Hasan isminde iki farklı Darüşşafaka öğrencisinin hikayelerini, onların bugün hayatta olmayan babalarının ağzından anlatan “Size Emanet” kampanyası 18 Eylül 2009 Cuma günü itibariyle yayına girdi.

Size Emanet" Kampanyamızın reklam filmlerini izlemek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

Hasan Size Emanet

Zeynep Size Emanet

Senaryoları Grey İstanbul yaratıcı ekibi tarafından hazırlanan reklam filmlerinde, öğrencilerin, okulda geçen yaşamları; arkadaşlarıyla birlikte sınıfta ders çalışırken, spor yaparken, sosyal kulüp faaliyetlerine katılırken yaptıkları çalışmalardan görüntüler ekrana geliyor. Bu sırada babanın içli sesini, çocuğuyla ilgili gururlu ama aynı zamanda hasret dolu sözlerini duygusal bir müzik eşliğinde dinliyoruz. Bir taraftan çocuğunun başarılarıyla gurur duyan ama diğer yandan çocuğu büyürken onun yanında olamamanın hüznünü yaşayan babanın sözleri, küçük çocuğun sevimli görüntüleriyle birleşiyor ve sonunda filmin mesajını doğrudan seyircinin kalbine gönderiyor: “O size emanet!Yönetmenliğini Depo Film’den Eralp Vardar’ın yaptığı filmlerde, Darüşşafakalı öğrencilerin duygusal olarak etkilenmelerini önlemek için okul öğrencisi olmayan iki oyuncu çocuk kullanıldı. Ancak bu iki kahramana filmde eşlik eden öğrenci ve öğretmenlerin tamamı Darüşşafakalılar arasından seçildi. Ayrıca tüm çekimler Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda yapıldı.

TV, sinema, gazete, radyo ve açıkhava mecralarında da ilgili yayın kuruluşlarının desteğiyle yer alacak olan kampanyanın hazırlanmasına gönüllü olarak destek veren reklam ajansı Grey İstanbul’a, prodüksiyon şirketi Depo Film’e, yönetmen Eralp Vardar’a, post prodüksiyon ekibi 1000 Volt’a, Rpresenter’a, Sihirli Değnek’e, Kalan Müzik’e, Most Production’a ve değerli sanatçı Fikret Kuşkan’a teşekkürlerimizi iletiriz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?