Darüşşafaka, “eğitim olmazsa olmaz” diyenlerin bayram bağışını bekliyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Bir buçuk asırdır “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu değerli bağışçılarının desteğiyle devam ettiren Darüşşafaka Cemiyeti, Ramazan Bayramı’nda bağışlarınızı bekliyor.

Babası veya annesi hayatta olmayan binlerce çocuğa 152 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti, bu bayram da eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları az çok demeden destekte bulunmaya çağırıyor. 

Grey İstanbul’un gönüllü desteğiyle başlattığı bağış kampanyasıyla kamuoyuna “bazı harcamalar olmasa da olur, ama eğitim olmazsa olmaz” diye seslenen Darüşşafaka, dayanışma ve paylaşma duyarlılığının en fazla arttığı Ramazan ayında da hayırseverleri "bayram bağışı" yapmaya çağırıyor.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da “fitre ve zekât” bağışı kabul eden Darüşşafaka, hayırseverlere, "Bağışlarınızla, çocuklarımızın anne ya da babaları yanlarında olamasa da iyi bir gelecekleri olur" diyor.

Eğitimde fırsat eşitliğinin ülkemizdeki sembolü olan Darüşşafaka, babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımızı 10 yaşındayken ailelerinden emanet alarak onlara uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunuyor. Her bir çocuğun düşünen, araştıran, sorgulayan, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu, lider bireyler olarak hayata atılmasını sağlayan Darüşşafaka’da ortaokul birinci sınıftan lise mezuniyetine kadar tam burslu, yatılı, İngilizce eğitim veriliyor. Öğrencilerin eğitim giderlerinin yanı sıra barınma, sağlık, giyim, kırtasiye gibi tüm ihtiyaçları değerli hayırseverlerin bağışlarıyla karşılanıyor.

Ramazan Bayramı’nda geleceğimizin temsilcileri çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak isteyenler, Darüşşafaka’ya bağış yaparak eğitimde fırsat eşitliğine destek verebilir.

Ayrıca bağış kampanyamızı geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla yürüttüğümüz tanıtım çalışmalarına destek verebilirsiniz!

Neler yapabilirsiniz?

  • Bannerlarımıza web siteniz ve sosyal medya sayfalarınızda yer verebilirsiniz.
  • Çalışanlarınıza ve müşterilerinize kampanyayı duyuran mailing yapabilirsiniz.
  • Kampanya broşürlerimizin toplumun farklı kesimlerine ulaştırılması için destek olabilirsiniz.
  • Afişlerimizin işyerlerinize, yaşadığınız sitelere, asansör içlerine asılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ekranlarınızda alt yazılı kampanya spotlarımızı yayınlayarak görünürlüğümüzü artırabilirsiniz.
  • #OlmasadaOlur hashtag’i ile sosyal medyada paylaşımlar yapabilirsiniz.
  • Darüşşafaka'nın bayram kamu spotunu izleyerek, paylaşabilirsiniz.

 

Sosyal medyada destek için:

Kampanyaya Twitter'da destek olmak için buraya tıklayarak retweet edebilirsiniz:

facebook.com/darussafaka

twitter.com/darussafaka

tr.linkedin.com/in/darussafaka

youtube.com/darussafaka1

instagram.com/darussafakacemiyeti

 

Tanıtım çalışmalarına destek olmak için:

E-posta:  darussafaka@darussafaka.org

Tel: +90 212 939 2800 #2485

Tüm Haberlere Göz Atın