Darüşşafaka, Brand Week Istanbul’daydı

 ›  Haberler  › ↓ 

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Brand Week Istanbul, 7-11 Kasım günlerinde sunumlar, paneller, araştırma çıktıları ve tartışmalarla dünyanın farklı yerlerinden gelen yaratıcı liderleri ağırladı. “Time To Reset" temasıyla Zorlu PSM’de izleyicileriyle buluşan Brand Week Istanbul’da, Darüşşafakalı öğrenciler de gösteri ve sunumlarıyla yerlerini aldı.

Darüşşafakalı öğrencilerden "Atamıza Saygı" temalı vals performansı

10 Kasım’da Darüşşafaka Lisesi öğrencileri Damla Ata ile Adahan Yeşil’in Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına “Fikrimin İnce Gülü” isimli şarkı eşliğindeki vals gösterileri büyük beğeni toplayarak, seyircilerden tam not aldı.


Darüşşafaka Robot Takımı’nın başarı hikâyesi

11 Kasım’da ise Türkiye’nin ilk lise robot takımı “Sultans of Türkiye”, başarı hikâyesiyle Brand Week Istanbul’un konuğu oldu. Master Hall’de gerçekleşen "Teknolojide İlkleri Başarmanın Yolları: Eğitimde Fırsat Eşitliği İnovasyonla Birleşirse" başlıklı oturumda, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Darüşşafaka FRC Robot Takımı’nın Halkla İlişkiler Kaptanı Halenur Tavşan ile mentoru Mertcan Gür (DŞ’2018), kuruluşundan bugüne Sultans Of Türkiye’nin başarılarını, ülkemizde ve dünyada yarattığı etkiyi anlattılar.

Oturumda; Darüşşafaka Robot Takımı’nın bu yıl 20-23 Nisan günleri arasında ABD’nin Houston kentinde düzenlenen FRC Dünya Şampiyonası’nda en prestijli ödüllerden “Engineering Inspiration” (İlham Veren Mühendislik) kazanmasını ve takım kaptanı Nazlı Eren’in de “Dean's List Award Winner” (En İyi Kaptan) ödülünü almasını anlatan kısa bir film de gösterildi.

İyilik ürünleri Darüşşafaka standındaydı

Brand Week Istanbul’da standıyla yer alan Darüşşafaka Cemiyeti, hem Darüşşafakalı öğrencilerin çizimleriyle tasarlanmış birbirinden özel iyilik ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu hem de yerli ve yabancı konuklara 159 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonunu nasıl yaşattığını anlatma fırsatı buldu.  Yaka kartını kaybeden katılımcıların Darüşşafaka’ya 100 TL bağış yaparak yeni kartlarını alabildiği etkinlik, bu uygulamasıyla da “Eğitimde Fırsat Eşitliği”ne güç kattı.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?