Darüşşafaka Bodrum'da tanıtıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

​149 yıldır bağışlarla varlığını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, 27 Eylül’de Bodrum’da tanıtım kokteyli düzenledi.

darüşşasaka dostları_rsz.jpg

Türkiye'nin en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan Darüşşafaka, babasını kaybetmiş, maddi olanakları yetersiz çocuklara 1863 yılından bu yana kaliteli bir eğitim fırsatı sunarak, onların yaşamlarını değiştiriyor. Darüşşafaka, 14 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirdiği tüzük değişikliğiyle, babasını kaybetmiş çocukların yanı sıra annesini kaybetmiş çocuklara da kapılarını açtı. Kurulduğu günden bugüne pek çok kişi ve kuruluşun verdiği desteklerle varlığını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, elde ettiği gelir ile her yıl 1000’e yakın öğrencinin tam burslu ve yatılı eğitimini karşılıyor.

IMG_3531_rsz.jpg
Bodrum Dibeklihan’da gerçekleştirilen tanıtım kokteylinde Bodrumlu bağışçılar, Darüşşafaka Cemiyeti üyeleri ve Bodrum’un önde gelen isimleri bir araya geldi. Gecede Darüşşafaka Cemiyeti ve kurumları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, seneye Darüşşafaka’nın 150’inci yaşını kutlayacak olduğunu hatırlattı. Tüm bu yıllar boyunca varlığını sadece bağışçıların desteklerine borçlu olduklarını belirten Yıldırım, 150’inci yılda da daha fazla çocuğun eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanması için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

zekeriya yildirim_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım

Yıldırım konuşmasında ayrıca Darüşşafaka’daki eğitimin kalitesine de yer verdi. Bu yıl mezun olan öğrencilerin başarılarını katılımcılar ile paylaşan Yıldırım, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 138’inci dönem mezunlarından Füsun Cemre Karaoğlan’ın, 2012 Lisans Yerleştirme Sınavı’ndan (LYS) aldığı yüksek puan ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) birincilikle yerleştiğini belirtti. Bu yıl üniversite sınavına giren Darüşşafaka öğrencilerinin başarı oranının yüzde 93 olduğunu vurgulayan Yıldırım, Anadolu’da yeni bir okul açmayı hedeflediklerini de kaydetti. 

IMG_3530_rsz.jpg

 IMG_3529_rsz.jpg

Gecede Dibeklihan Sanat Köyü sahibi Cenap Tezel’in Darüşşafaka yararına açık artırmayla satışa çıkardığı seramik testi, Darüşşafaka gönüllüsü Özen İncecik tarafından 4.000 liraya satın alındı. Yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinen Özen İncecik, “Bir buçuk asırdır eğitim olanağından yoksun çocuklara kaliteli eğitim şansını tanıyan Darüşşafaka’ya destek olmak büyük mutluluk” dedi.

özen incecik_zekeriya yildirim_rsz.jpg

Darüşşafaka Bağışçı ve Gönüllüsü Sayın Özen İncecik ve Zekeriya Yıldırım
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?