Darüşşafaka Birleşmiş Milletler’de tanıtıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, 2015’te özel danışman statüsüyle üye olduğu Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi’nin (ECOSOC) etkinliklerinde yer almaya devam ediyor. 

Darüşşafaka mezunları Ali Rifat Çağlayan ve Mehmet Erişkin, Darüşşafaka Cemiyeti’nin temsilcileri olarak ECOSOC toplantılarını takip ediyor. 26 Eylül 2016 tarihinde New York’ta gerçekleştirilen “Fifty-Fifth Session of the Commission for Social Development (CSocD55)” (55. Sosyal Kalkınma Komisyonu) Toplantısı’na Darüşşafaka Cemiyeti’ni temsilen Ali Rifat Çağlayan katıldı. 

Ali Rifat Çağlayan, Birleşmiş Milletler çatısı altında Darüşşafaka’yı tanıtan ilk sunumunu ise 7 Şubat 2017 Salı günü yaptı.

“Strategies for eradicating poverty to achieve sustainable development for all” (Herkes için sürdürülebilir kalkınmaya ulaşmak için yoksulluğu kökünden yok etme stratejileri) temalı oturumda Çağlayan, dinleyicilere Darüşşafaka’nın eğitimde fırsat eşitliği misyonunu anlatarak, “Diğer ülkelere bu alandaki deneyimlerimizi aktarmaya hazırız” mesajını verdi.

İngilizce yapılan sunumu aşağıdaki linkteki videonun 01:19:20 - 01:23:40 arasındaki kısmında izleyebilirsiniz. 

http://webtv.un.org/meetings-events/economic-and-social-council/watch/10th-meeting-of-the-commission-for-social-development-fifty-fifth-session-1-10-february-2017-/5314551099001#full-text

"Darüşşafaka, Birleşmiş Milletler'den Özel Danışmanlık Statüsü kazandı" başlıklı ve 5 Ağustos 2015 tarihli haberi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?