Darüşşafaka Bağışçısı Işıl Dilek'ten Öğrencilere Yılbaşı Hediyesi

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Bağışçısı Işıl Dilek’ten Darüşşafaka öğrencilerinin içini ısıtacak bir yılbaşı armağanı…
 
Isil-dilek-bereler (8)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti’nin bağışçısı ve Darüşşafaka Urla Rezidans sakini Işıl Dilek, 2012 yılından bu yana ördüğü berelerle her yılbaşı öncesinde Darüşşafaka öğrencilerini sevindiriyor. Bu yıl da 5. sınıf öğrencileri için 116 adet bere örerek öğrencileri mutlu eden Işıl Dilek’in bugüne dek Darüşşafakalı öğrenciler için ördüğü berelerin sayısı her yıl artmakla birlikte toplamda 226’ya ulaştı.
 
Isil-dilek-bereler (5)_rsz.jpg
 
Yardımsever yönünü, Darüşşafaka misyonuna olan gönülden bağlılığıyla birleştiren Işıl Dilek, çocukları çok sevdiğini ve küçük şeylerle de olsa çok sayıda çocuğa ulaştığını bilmenin kendisini manevi olarak tamamladığını ifade etti. Berelerinin ulaştığı çocukları birebir görmese bile yüzlerinde oluşan gülümsemeyi hissedebildiğini ve bu hissin içini ısıttığını, böyle bir fırsatın kendisine verilmesi nedeniyle de Darüşşafaka’ya teşekkür ettiğini dile getirdi.
 
Isil-dilek-bereler (7)_rsz.jpg
 
Darüşşafakalı öğrencilerin ise berelerine kavuştuklarındaki heyecanları ve yüzlerindeki gülümseme görülmeye değerdi. Rengârenk bereleriyle öğrencilerin içini ısıtan Işıl Dilek, ufak dokunuşlarla büyük mutlulukların yaratılabileceğini gösterdi.
 
Isil-dilek-bereler (2)_rsz.jpg
 
Yaşamının büyük bir bölümünü kalabalık bir çevrede geçiren Işıl Dilek, aslen İzmitli ve ev hanımı... 1999 Marmara Depremi’nden sonra yaşadığı kayıplar sonucu Ankara’ya taşınarak hayatını burada sürdürdü. 2012 yılında ise yalnız kalmamak ve Darüşşafaka’ya destek olmak amacıyla Darüşşafaka Urla Rezidans’a yerleşti.
 
Işıl Dilek (2)_rsz.jpg
Işıl Dilek
 
 
Darüşşafaka Rezidansları hakkında…
 
Darüşşafaka Cemiyeti, 151 yıllık varlığını borçlu olduğu, misyonunu destekleyerek çocukların yaşamlarının eğitimle değişmesine katkıda bulunan hayırsever bağışçılarına duyduğu minnetin bir göstergesi olarak, ileri yaştaki bağışçılarına, İstanbul ve İzmir Urla’daki rezidansları ve özel bakım üniteleriyle hizmet sunuyor. Bugün, Darüşşafaka Yakacık, Maltepe, Şenesenevler (İstanbul) ve Urla Rezidansları (İzmir), 450’yi aşkın Darüşşafaka bağışçısına ev sahipliği yapıyor. Darüşşafaka Rezidansları’nın sakinleri, bir yandan ülkemizin çocuklarının geleceğini aydınlatırken, bir yandan da ileri yaşlarını güvenli, konforlu ve huzurlu bir ortamda geçiriyor.
 
Urla Rezidans: Darüşşafaka’nın en büyük rezidansı olan ve 2007’de kapılarını Ege’nin incisi İzmir’de açan Urla Rezidans, standart odaların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 80 metrekare büyüklüğünde süitler olmak üzere toplam 171 odadan oluşuyor. Zamana meydan okuyan zeytin ve çam ağaçlarının arasından geçerek ulaşılan tesisler, sakinlerine bir tatil köyü atmosferi sunuyor.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?