Darüşşafaka bağışçılarıyla buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, 152 yıllık varlığını borçlu olduğu bağışçılarıyla bir araya gelmek ve faaliyetleriyle ilgili güncel bilgileri paylaşmak amacıyla 16 Aralık Çarşamba günü Büyük Kulüp’te kahvaltılı bir buluşma düzenledi.

Yaklaşık 160 kişinin katıldığı etkinlikte, Darüşşafaka Rezidansları’nda yaşamını sürdüren bağışçılar, vasiyet bağışçıları ve onların yakınları, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Fırat Tekin, Denetim Kurulu Üyesi Levent Tumlu, Darüşşafakalılar, Cemiyet yöneticileri ve Darüşşafakalı öğrencilerle birlikte keyifli vakit geçirdi. 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, etkinlikte Darüşşafaka’yı ve Darüşşafaka Rezidansları’nı anlatan bir sunum yaptı.

Sunumun bir bölümünde, içinde bulunduğumuz 2015-16 eğitim ve öğretim yılı sonbahar döneminde fen bilimleri alanında çeşitli ödüller kazanan Darüşşafakalı öğrenciler, başarılarıyla ilgili bilgi verdi.

Sunumun ardından, Darüşşafakalı öğrenciler müzik performansları sergiledi ve beğeni topladı.

Keçe ve mozaik kulübü öğrencileri de salonda bir stant açarak çalışmalarını bağışçıların beğenisine sundu.

Robot kulübü ise standında kulüp çalışmaları hakkında meraklıları bilgilendirdi ve 3D Printer ile üstünde “DŞ” yazılı hatıra eşyaları üreterek bunları bağışçılara armağan etti.

Sıcak bir atmosferde geçen buluşmadan ayrılırken, eğitimle öğrencilerin yaşamlarının değişmesine katkıda bulunan bağışçıların duyguları şöyleydi:  

Filiz Acıgöl: “Bugünü yaşadıktan sonra, çocukları gördükten sonra şunu düşündüm, etrafıma da aynı şeyi söyledim: böyle çalışan beyinler varsa geleceğe umut vardır. Darüşşafaka gerçekten geleceğin ete kemiğe bürünmüş şekli. Çok mutlu etti ve umutlandırdı beni bugün. Bizimki şu kadarcık bir katkı sadece. Emekler sizlerin emekleri, teşekkürler her şey için.”

Nermin Özmen: “Bugünkü ortamı çok beğendim,  sıcak geldi, bunun devamını diliyorum. Öğrenciler süperdi, İlayda ve Deniz, çok sevdik onları… En güzeli huzurluyum, bir de sizi seviyorum. Bu güzellikleri çok seviyoruz.”

Ayşe Sevil Tamer: “Ben Darüşşafaka’nın ilk bağışçılarından gibiyim burada, çünkü vasiyet bağışçısıyım, 40 yaşında bağış yaptım. 40 yaşından beri her şeyim Darüşşafaka’nındır dedim. 75 yaşındayım şu anda. Öğrencilerimizin performansları şahane… Ben Türkiye’de en iyi okul olarak Darüşşafaka’yı görüyorum. Başkası yok.” 

Lerzan Sekizinci: “Etkinliğin hepsi çok güzeldi, ayırt edemiyorum. Geceleri nasıl uyurdum yoksa, bağış yaptığım günden beri rahat bir uykum var. Karar verdim, çok da iyi olmuş yaptığım şey.”

Darüşşafaka’yı 152 yıldır var eden bağışçılar, var ettiniz, var olun! 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?