Ankara’da Darüşşafaka buluşması yapıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, Ankara’da yaşayan Darüşşafakalılar ve “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna gönül vermiş bağışçılarıyla bir araya gelmek, Ankara'daki bağışçılarının birbirleriyle ve Darüşşafakalılarla tanışmasını sağlamak amacıyla 12 Aralık 2015 Cumartesi günü Ankara Tenis Kulübü’nde kahvaltılı bir buluşma düzenledi.

Darüşşafaka Urla Rezidans Tanıtım Yetkilisi Sibel Öğretir, Darüşşafaka'nın Vasiyet Bağışçısı Sevinç Acun, Darüşşafaka Cemiyeti Bağış ve Bağışçı İlişkileri Yetkilisi Nuray Apaydın, Darüşşafaka'nın Vasiyet Bağışçısı Burçak Okkalı

Yaklaşık 70 kişinin katıldığı etkinlikte, Darüşşafaka Rezidansları’nda yaşamını sürdüren bağışçılar, vasiyet bağışçıları, veli bağışçıları, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Ankara Darüşşafakalılar Derneği Başkanı Sungur Ağagil, Cemiyet yöneticileri, Ankara'da yaşayan Darüşşafakalılar ve halen üniversite eğitimini Ankara'da sürdüren Darüşşafaka mezunları hep birlikte samimi bir ortamda keyifli vakit geçirdi.

Darüşşafakalılar Gürsel Demirok, Abdullah Onur Kılıç, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Onur Türkan, Fikret Yakup Tamer

Etkinlikte bir konuşma yapan Fırat Tekin buluşmaya katılan Darüşşafakalıları diğer katılımcılara tanıtırken, Ankara'da üniversite okuyan Darüşşafaka mezunu gençler de kendilerini tanıttı, okudukları üniversite ve alanlarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Bağışçılar hem Ankara'da yaşayan Darüşşafakalıları hem diğer bağışçıları tanıma fırsatı buldu.

Toplantı sonunda Darüşşafakalı gençler Ankara Darüşşafakalılar Derneği'nin adresini bağışçılara tek tek iletti. Ankara Daçkalılar Google ve Facebook grupları kuruldu.

Öğrencilerimizin geleceğinin kaliteli eğitimle aydınlanmasına katkıda bulunan Ankaralı bağışçılarımız, var ettiniz var olun!

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?