Darüşşafaka Bağcılar'da sınav tanıtım toplantısı düzenledi

 ›  Haberler  › ↓ 
bagcilar-1.jpg
 
Yüz elli yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla çocukların yaşamlarını eğitimle değiştiren, bugün annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklara tam burslu, yatılı, İngilizce eğitim sunan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 11 Nisan 2013 Perşembe günü İstanbul Bağcılar’daki Dündar Uçar Lisesi’nde veli ve eğitimcilere yönelik bir sınav tanıtım toplantısı düzenledi.
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uğur Demirci, Darüşşafaka İlkokul ve Ortaokul Müdürü Çiğdem Kaya, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Nimet Renkliyıldız ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Başkanı Filiz Banatlı’nın hazır bulunduğu toplantıya Bağcılar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Erdoğan da katıldı.
 
bagcilar-3.jpg
 Filiz Banatlı, Aziz Erdoğan, Çiğdem Kaya
 
mustafa demirci_rsz.jpgDarüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Darüşşafaka 1971 mezunu Mustafa Uğur Demirci toplantıda yaptığı konuşmada, “Sahip olduğum maddi ve manevi varlıkları edinmemde en büyük pay sahibi, okulum Darüşşafaka’dır. Okulumuza olan minnet ve vefa borcumuzu ödememiz imkânsız olduğu için, yuvamızdan kopamayız ve birlikteliğimiz bir ömür boyu sürer. Darüşşafaka sadece bir eğitim kurumu değil, ağabeylerin, ablaların ve küçük kardeşlerin oluşturduğu bir aile, bir yuvadır. Başarılı ve yetenekli gençleri yaşama hazırlamayı ilke edinen Darüşşafaka’nın hedefi, sunduğu eğitim olanakları, akademik ve sosyal alanda yaptığı çalışmalarla gençlerin yaşamlarını aldıkları eğitimle değiştirmektedir” dedi.
 
Velilere hitaben, “Sevgiyle, özenle ve büyük özveriyle yetiştirdiğiniz ve üzerlerine titrediğiniz çocuklarınızın iyi eğitim alması, iyi bir meslek sahibi olması ve en önemlisi vatanına hayırlı bir evlat olarak yetişmesi sizleri mutlu edecektir. Darüşşafaka Eğitim Kurumları, sunduğu kaliteli eğitim ile öğrencilerin yaşamlarını değiştirerek sizlere bu mutlulukları yaşama fırsatı veriyor” diye seslenen Demirci, eğitimcilerden de, Darüşşafaka giriş koşullarını taşıyan öğrencilerini sınava yönlendirmelerini rica ederek, “İnanıyorum ki, aramıza katılacak öğrencilerinizin yıllar sonra elde ettikleri başarılarla sizler de gurur duyacaksınız” dedi.
 
nimet renkliyıldız-2_rsz.jpg
Nimet Renkliyıldız toplantıda Darüşşafaka'yı tanıtıcı bir sunum yaptı
 
Ardından, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Nimet Renkliyıldız, Darüşşafaka tarihi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda öğrencilere sunulan olanaklar, Darüşşafakalı öğrencilerin başarıları, akademik ve sosyal alandaki çeşitli çalışmaları ve Darüşşafaka Giriş Sınavı hakkında detaylı bilgi verdi. Ayrıca, Darüşşafaka 4. Sınıf öğrencilerinin önceki okullarındaki öğretmenlerine yazdıkları mektuplardan bölümler okudukları bir video da hep birlikte izlendi.
 
minik-1_rsz.jpgaziz_erdogan_1_rsz.jpg
    Aziz Erdoğan                                                                         Sınav toplantısına katılan bir aday öğrenci

Toplantıda söz alan Bağcılar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Erdoğan konuşmasında, “Darüşşafaka, markalaşmış bir okul, eğitim dendiğinde akla gelen nadir okullardan bir tanesi ve eğitimde fırsat eşitliğinin en güzel örneklerinden biridir. Bugün verilen bilgileri okullarına taşıyarak uygun koşulları taşıyan başarılı öğrencilerimizi bu kurumda buluşturmak hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.
 
filiz_banatli_1_rsz.jpgDarüşşafaka Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Başkanı Filiz Banatlı ise yaptığı konuşmada duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “4 yıl önce sizin oturduğunuz koltuklarda ben oturuyordum. İnanın burada anlatılanların çok daha fazlasını yaşadım. Darüşşafaka öyle bir olgu ki, onu gerçekten yaşayan bilir. Darüşşafaka’nın büyük demir kapısından girince anladım ki, ben kocaman bir aileye giriyorum. Bir hayatın siyahtan yeşile nasıl döndüğünü ben bu kurumda gördüm. Hiç unutmuyorum, bu kuruma geldiğim gün ilk dikkat ettiğim şey, çocukların yüzlerindeki ifadeler olmuştu. Tek tek çocukların yüzlerine baktığımı hatırlıyorum. O yüz ifadelerinde ben sadece huzuru, mutluluğu ve özgüveni gördüm, ve bugün anlıyorum ki ben çok doğru bir karar vermişim. Bugün benim çocuğum, araştırmacı, sorgulayan, özgüveni olan ve yarına umutla bakan bir çocuk oldu. Bir anne daha ne isteyebilir ki? Sizleri de Darüşşafaka’ya güvenmeye ve bu ailenin bir ferdi olmaya davet ediyorum. Bunun için yapacağınız çok basit bir şey var:  2 Haziran günü yapılacak sınavımıza çocuklarınızı götürmek veya göndermek…”
 
 Filiz Banatlı
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?