Darüşşafaka arşivine zenginlik katan bağış

 ›  Haberler  › ↓ 

160 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla Türkiye’nin yarınlarını aydınlatan Darüşşafaka, tarihe ışık tutan değerli arşivini bağışçılarının katkılarıyla her geçen gün daha zenginleştiriyor.

Tamamı Darüşşafaka tarihiyle ilgili fotoğraf ve mühürden oluşan klişe baskı örneklerinden 98 adet malzemeyi, Oğlu Alp Burak Suer Kardaş adına Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlayan Haluk Kardaş, yaptığı bağışla Darüşşafaka Cemiyet Müzesi’ne yeni bir sergi alanı daha kazandırdı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç,
Haluk Kardaş, Alp Burak Suer Kardaş ve
Darüşşafaka Kültürü ve Tarih Komisyonu Üyesi Beşir Özmen.

 

13 Nisan’da Cemiyet Müzesi’nde gerçekleştirilen ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekili Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Darüşşafaka Kültürü ve Tarih Komisyonu Başkanı Dr. Serpil Tunçer, Darüşşafaka Kültürü ve Tarih Komisyonu Üyesi Beşir Özmen, Genel Sekreter Suat Çetin ve Darüşşafakalı Güner Liman’ın katıldığı törende yaptığı bağış vesilesiyle Haluk Kardaş ve oğlu Alp Burak Suer Kardaş’a teşekkür belgesi takdim edildi.

Sergi alanından bir kare

 

Yaptıkları bağışlarıyla Darüşşafaka arşivine zenginlik katan Haluk Kardaş ve Alp Burak Suer Kardaş’a en içten teşekkürlerimizi sunarız. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?