Darüşşafaka Ailesi, Ankara'da buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka'ya gönül verenler Ankara'da bir araya geldi

Darüşşafaka Cemiyeti, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna gönül vermiş bağışçılarını ve Ankara’da yaşayan Darüşşafakalıları, 8 Aralık’ta Kavaklıdere Sosyal Kulübü’nde düzenlediği kahvaltıda bir araya getirdi.

Darüşşafaka öğrencilerinin yaşamlarının eğitimle değişmesi için destek veren Ankaralı vasiyet, rezidans, bireysel ve kurumsal bağışçıları buluşturan etkinliğe Ankara Darüşşafakalılar Derneği Başkanı Serdar Al ve Dernek üyeleri, Ankara'da yaşayan Darüşşafakalılar ve üniversite eğitimini Ankara'da sürdüren Darüşşafaka mezunları da katıldı.

Darüşşafaka Ailesi’nin tüm üyelerini kahvaltı masasında bir araya getiren etkinlikte, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin, Darüşşafaka ve bağlı kurumlarının 2018 yılı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2018-2019 d eğitim ve öğretim yılına Türkiye’nin 74 İlden 927 Öğrenciyle başladığını belirten Tekin, “Darüşşafaka olarak 21. yüzyıl becerilerine sahip, yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, özgüvenli, ülkesine ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde gençler yetiştirmek için bağışçılarımızın desteğiyle var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin

Tekin, bilgilendirme sunumunun ardından Ayrıca Darüşşafaka Velilerini Arıyor Programı kapsamında bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderlerine destek vererek “Darüşşafaka’nın Veli Bağışçısı” olan Meltem ve Bülent Özen ile 2017 yılında çıkardığı “İktisada (Farklı Bir) Giriş” isimli kitabının telif hakkını bağışlayan Prof. Dr. Fikret Şenses’e sertifikaları takdim edildi. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?