Darüşşafaka, ailesinin en yeni üyelerini ağırladı

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 29 Mayıs’ta Türkiye genelinde 20 ilde gerçekleştirdiği sınavında başarılı olarak 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka’da okumaya hak kazanan adaylar ile velilerini, 20-24 Haziran 2011 tarihleri arasında ağırladı.
 
Sağlık kontrolleri yapılan Daçka Ailesi’nin en yeni üyeleri, bir hafta boyunca Darüşşafaka kampüsünde renkli görüntüler oluşturdu. Türkiye’nin 40’ı aşkın ilinden gelen çocukların arasında özellikle Bursa’dan Darüşşafaka Giriş Sınavı’nı kazanan üçüz kardeşler Tahsin, Birol ve Biray Aladağ ile Çorum’dan kazanan ikiz kız kardeşler Seda ve Sema Sarmaşık ilgi odağı oldu. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı gezme olanağı bulan ve okulun imkanları karşısında hayranlıklarını ifade eden çocukların ilk öğrendikleri ise Daçka’nın (Darüşşafakalı Çocuklar Kardeştir) açılımıydı.
 
 
Daçka Ailesi’nin en yeni üyeleri ile velilerinin Darüşşafaka’yı yakından tanıdığı hafta sonunda tüm adayların sağlık kontrolleri tamamlandı. Süreç, sınavı kazanan adayların Mali Durum Araştırmalarıyla devam edecek.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?