Darüşşafaka ailesi yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

30 Mayıs'ta Türkiye genelinde düzenlenen Darüşşafaka Giriş Sınavı başvuruları için yürütülen çalışmalar ve 33 ilde yapılan tanıtım toplantıları sonucunda 80 ilden 1974 aday sınava başvurdu. Sınav sonucuna göre %66'sı Anadolu'dan %34'ü İstanbul'dan olmak üzere 113 öğrenci Darüşşafaka'da eğitim alma hakkı kazandı.

Darüşşafaka’ya bağış yapın, Öğrencilerimize gelecek bağışlayın.

Darüşşafaka, "Eğitimde fırsat eşitliği" ilkesiyle 1863 yılından beri Türkiye’de babası hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz, yetenekli öğrencileri bulup ilköğretim dördüncü sınıftan liseyi bitirinceye kadar 10 yıl boyunca tam burslu ve yatılı kolej eğitimi olanağı sunuyor. Bunu da kurumlardan ve bireylerden aldığı bağışlarla başarıyor.

Darüşşafaka’ya yapılan her bağış Türkiye’nin aydınlık yarınlarına yapılan bir yatırım

24 saatini Darüşşafaka’da geçiren öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra; giyim, barınma, beslenme ve sağlık gereksinimlerinin de karşılandığı düşünüldüğünde verilen her kuruş destek özel bir anlam taşıyor.

Sizleri 2010-2011 ders yılımızda eğitim görecek 850 öğrencimizden birisinin "Veli"si olmaya davet ediyoruz. "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" programı hakkında detaylı bilgi için Darussafaka Velilerini Arıyor sayfamızı inceliyebilirsiniz.

Bağışlarınızı; www.darussafaka.org sitesi üzerinden online olarak, bankaların internet şubelerinin bağış menülerinden Darüşşafaka Cemiyeti'nin hesap numaralarına havale/eft yoluyla, banka ATM’lerinden, bankaların telefon şubelerinden ve Darüşşafaka Cemiyeti merkezine elden teslim olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm sorularınız için Darüşşafaka Cemiyeti Kaynak Geliştirme Müdürlüğü 0212 276 50 20 /485-495 numaralı hatları arayabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?