Darüşşafaka Ailesi Üyeleri, Kelime Oyunu’nda yarıştı!

 ›  Haberler  › ↓ 
kelime oyunu_2013.jpg
Darüşşafaka'yı daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla yürütülen 150. Yıl çalışmaları çerçevesinde Darüşşafaka Ailesi'nin üyeleri “Kelime Oyunu” yarışmasına katıldı. Öğrenci, mezun ve bağışçılardan oluşan Darüşşafaka ekibi, 18 Mart 2013 Pazartesi günü Bloomberg HT kanalında saat 20:00’da canlı yayınlanan programda yarışarak, Darüşşafaka’nın sesini tüm Türkiye’ye duyurdu.
 
A. İhsan Varol’un sunduğu “Kelime Oyunu”na katılan Darüşşafaka Ailesi üyeleri:
 
*Onur Çolakel - Darüşşafaka Eğitim Kurumları 11. sınıf öğrencisi. Kurulduğundan beri Darüşşafaka Robot Kulübü'nde aktif olarak görev alıyor, hayali ise hukuk eğitimi almak.
 
*Cemre Karaoğlan - 2012 Darüşşafaka mezunu, 2012 yılında ÖSYS'de Türkiye 63.’sü oldu ve İstanbul Teknik Üniversitesi'ne (İTÜ) birincilikle girdi. İTÜ Mimarlık Bölümü’nde birinci sınıfta okuyor.
 
*Ulaş Başar Gezgin - 1996 Darüşşafaka mezunu, bilişsel bilimci, psikolog, eğitim bilimcisi, yazar, şair, gazeteci, çevirmen, Boğaziçi Üniversitesi ve Kemerburgaz Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.
 
*Olcay Sezen – Darüşşafaka Maltepe Rezidans Üyesi. Amerikan Basın ve Kültür Ofisi’nde 28 yıl çalıştıktan sonra takı tasarımcılığıyla uğraştı.
 
*Nermin Özmen - 2012 yılında Darüşşafaka öğrencilerinin katıldığı Kelime Oyunu yarışmasını izledikten sonra öğrencilerden etkilenerek eşiyle birlikte Darüşşafaka’nın vasiyet bağışçısı oldu.
 
Yarışmanın tamamını aşağıdaki linklere tıklayarak izleyebilirsiniz.
 
 
 
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?