Darüşşafaka Ailesi Cumhuriyetimizin 89. yılını coşkuyla kutladı

 ›  Haberler  › ↓ 

IMG_4362.JPG

Darüşşafaka Eğitim Kurumları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni, 30 Ekim Salı günü Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda yapıldı. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Darüşşafaka bağışçıları, öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanlarının katıldığı tören, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına yapılan saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

IMG_4361.JPG

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Darüşşafaka Eğitim Kurumları Ölçme & Değerlendirme Uzmanı Harun Karatosun, Cumhuriyetimizin ilanıyla tarihimizin en büyük ve kapsamlı çağdaşlaşma hamlesinin başlatıldığını belirtti.  Karatosun, Darüşşafakalılara şöyle seslendi: “Atatürk’ün koymuş olduğu ilkeler ve gerçekleştirdiği inkılâpların uygulanması ile ülkemiz dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, Atatürk ilke ve inkılâplarının ışığında çalışmak ve kulaklarımızda daima onun “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz  Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” deyişini hissetmek olmalıdır.”
Ardından sahneye çıkan Darüşşafaka Korosu, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi’nden yola çıkarak hazırladıkları bir gösteri gerçekleştirdi.

IMG_4350.JPG

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan Milli Mücadele günlerinden bağımsız ve modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan tarihimizi, dans ve müzik eşliğinde sunan Darüşşafakalı öğrenciler, törenin sonunda, kuruluşunun 89. yılında, Cumhuriyetimize ve kurucusu Atatürk’e sahip çıkacaklarına söz verdi.


Darüşşafaka Bandosu’ndan 89. Yıl Konseri

IMG_4425.JPG

Darüşşafakalı öğrenciler, Cumhuriyetimizin 89. yıldönümünü coşkusunu İstanbul Metrosu’na da taşıdı. Akşam saatlerinde İstanbul Metrosu Darüşşafaka İstasyonu önünde Cumhuriyetimizin 89. Yılı kutlamaları çerçevesinde konser veren Darüşşafaka Bandosu, İstanbullulara hoş saatler yaşattı.   Metrodan çıkan yolcuları, “10. Yıl Marşı”, “Hayat Bayram Olsa”, “Bir Başkadır Benim Memleketim” ezgileriyle karşılayan Darüşşafaka Bandosu’nun etkinliğini Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Dovan, Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan ile Darüşşafaka öğretmenleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?