Darüşşafaka ailesi büyüyor

 ›  Haberler  › ↓ 

“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında bağışta bulunarak annesi ya da babası hayatta olmayan çocukların yaşamlarının eğitimle değişmesine katkıda bulunan hayırseverlere sertifikaları törenle sunulmaya devam ediyor.

Sabancı Üniversitesi EMBA Programı 2019 mezunları yaptıkları bağışla Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderine katkı vererek “Veli Bağışçısı” oldu.

Sabancı Üniversitesi EMBA mezunlarına "Veli Bağışçı Sertifikası", Darüşşafaka Cemiyeti’nde 5 Temmuz’da düzenlenen törenle Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci tarafından takdim edildi.

Nagehan Fatma Yazıcı, İbrahim Aşkar, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci
Nagehan Fatma Yazıcı, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demirci DŞ'71, İbrahim Aşkar DŞ'2001

Bu bağışın gerçekleşmesine vesile olan ve kendisi de bağışçılar arasında yer alan Darüşşafaka Lisesi 2001 mezunu İbrahim Aşkar, “Tüm Darüşşafaka mezunlarına örnek olmasını ve yuvamıza daha çok bağış gelmesini amaçladım. Yüksek lisans programındaki arkadaşlarım da işin içinde Darüşşafaka olunca beni kırmadılar. Kardeşlerim için güzel günlerde kullanılsın," diyerek düşüncelerini ifade etti.

Darüşşafaka mezunu olmaktan gurur duyduğunu belirten Aşkar, özellikle kendisinin Darüşşafaka Sınavı’na girmesini sağlayan annesine duyduğu minneti şu sözlerle anlatıyor:

”Babamın vefatından sonra öğretmen amcam Kamil Aşkar anneme şu teklifle gidiyor, ‘bu çocuğu okutalım.’ Eşini henüz kaybetmiş bir kadın olarak annem, herkesin ‘el kadar çocuğu nereye gönderiyorsun?’ çıkışlarına rağmen belki de hayatının en önemli kararını veriyor ve beni önce ilkokulu bitireyim diye İzmit’e gönderdi, sonra da Darüşşafaka Sınavı’na soktu. Bu basitçe şu anlama geliyordu: "Oğlunu o büyütmeyecek, senede belki 1-2 ay görebilecek” Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra benim güzel annem, gözünde gururdan bir ışık, mutlu, şu yorumu yapmıştı: "Bunca ayrılığa değdi". Bu basitçe şu anlama geliyor, “oğlum okudu, büyüdü, adam oldu, bu bana yeter”. Ben ise büyüdükçe anneme, amcama ve Darüşşafaka'ya ne kadar hürmet edersem edeyim, hiçbir zaman haklarını ödeyemeyeceğimi anlıyorum."

Annecim, babalar günün kutlu olsun." 

Tüm Haberlere Göz Atın