Darüşşafaka Ailesi 23 Nisan’ı kutladı!

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_2740.JPG

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni, 20 Nisan 2012 Cuma günü TİM Fettah Aytaç Salonu’nda yapıldı. Tören, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın sınıf öğretmenlerinden Ayten Garip’in salonu dolduran coşkulu öğrenci grubuna yaptığı konuşma ile başladı. Ayten Garip, “Sevinin çocuklar… Çocuklarımız şeker yiyemiyor diye ülkeyi boydan boya şeker fabrikalarıyla donatan, çocukları çok seven bir öndere sahip olduğunuz, onun alfabesini okuduğunuz için sevinin çocuklar.  Şimdi çalışmak zamanıdır sevgili çocuklar, elde kalem, elde kitap okumak, çağdaş olmak zamanıdır. Sizlere yürekten inanıyoruz” diye seslendi.
IMG_2700.JPG
Ayten Garip’in konuşmasının ardından Darüşşafakalı öğrenciler çeşitli renkli gösteriler sergiledi. “Çocuk Bayramı” adlı ilk gösteride, öğrenciler, birbirleriyle sohbet ederek, dünyanın neresinden olursa olsun her çocuğun sevgiye ve korunmaya ihtiyacı olduğu vurgusunu yaptı. Atatürk’ün çocukları çok sevdiğinin ise şu sözlerle altını çizdiler: “Sevdiklerine hangi yaşta olursa olsun ‘çocuk’ diye seslenirdi.”
 
IMG_2710.JPG

Törende sunulan rock'n roll, cha cha cha, halk dansları, modern dans gibi dansın farklı alanlarındaki gösteriler ve pandomim gösterisinde öğrenciler yeteneklerini sergiledi ve salondan büyük alkış aldı.  Gösterilerin arasında zaman zaman sahneye çıkan öğrenciler; ulusal egemenlik, TBMM’nin açılması, Atatürk’ün çocuklara verdiği değer, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, dünyada yaşayan yaklaşık 3 milyar çocuğun hakları, çocuk hayalleri gibi konular üzerinde konuştu. Öğrenciler, anlamlı mesajlar içeren bu konuşmaların sonunda, sevgi çağrısında bulundular. Haklarını hatırlatarak, “bizi koruyun” mesajı verdiler ve hep birlikte şöyle haykırdılar, “Sen bir çocuksun ve farklı bir dünya hayal etmeye başlayabilirsin, her şey hayallerle başlar, çocuk hayalleri ile!”
IMG_2691.JPG
23 Nisan Töreni, okul korosunun söylediği şarkılar ile sona erdi. Şarkıların sözleri, törende verilen mesajların özeti gibiydi: “Çocuklar daima haklarını bilmeli, büyükler daima onları savunmalı, sevgi dolu bir dünya olmalı” “Gülsün artık yüzler, haydi kırlara, oynayalım, zıplayalım, hep mutlu olalım…”
 
 IMG_2731.JPG 
Tüm çocukların 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!..
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?