Darüşşafaka Ailesi 10 Kasım’da Ulu Önder Atatürk’ü andı

 ›  Haberler  › ↓ 
10-kasim (5)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Ailesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, ölümünün 75. yılında saygı, sevgi ve özlemle andı.
 
10-kasim (7)_rsz.jpg

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni, 10 Kasım 2013 Pazar günü Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda yapıldı. Törene, Darüşşafaka’da eğitim gören 1.000’e yakın öğrencinin yanı sıra, Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, öğretmenler ve Darüşşafaka bağışçıları katıldı.
 
10-kasim_rsz.jpg
 
Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrenciler hep birlikte 10 Kasım Oratoryosu’nu seslendirdi.
 
10-kasim (1)_rsz.jpg

MUSTAFA KEMAL, ÖZGÜRLÜK DEMEK
EN GÜZEL ŞARKIDIR DUDAKLARDA
YİNE BAŞIMIZDA, NÖBETTE YİNE
KİM DEMİŞ BİZDEN UZAKLARDA
 
10-kasim (6)_rsz.jpg
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Tarih Öğretmeni Merve Tama

Törende konuşma yapan Darüşşafaka Tarih Öğretmeni Merve Tama, şunları söyledi: “Şimdi bizler burada 1.000 çocuğunla seni özlemle anıyoruz. Belki hiçbirimiz seni görmedik,  Anafartalar’da sırtlarımız değmedi birbirine, İskenderiye’den birlikte binmedik hiçbir gemiye,  Bandırma'yla gelirken Samsun limanında karşılayamadık seni Atam, topyekün kurtuluş ve tam bağımsızlık düşüncesiyle ulusu ve orduyu bilinçlendiriyorken yanında yoktuk ama tüm kutsallarımız üzerine and olsun ki senin hayalin hatıramızda değil, içimizde ve her daim yanımızda ve başlarımızın üzerindedir. Ben bir öğretmenim, buradan sizlere ve gelecek nesle sesleniyorum. İsterim ki öğrencilerim de sevdalansın bu ülküye. Çünkü Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tümüyle temsil eden bir cevherdir. Atatürk Türkiye Devleti'nin temelidir. Ve bizler Atatürk’ümüze sonsuza dek sahip çıkacağız!.. O’nun bize sahip çıktığı gibi…”
 
10-kasim (4)_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?