Darüşşafaka Adana tanıtım toplantısı

 ›  Haberler  › ↓ 147 yıldır eğitimde fırsat eşitliğinin öncü kurumu olan Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkanvekili Davut Ökütçü ve beraberindeki heyet 26 Kasım 2010 tarihinde Adana’ya ziyarette bulundu. Darüşşafaka Cemiyeti yöneticileri ile Cemiyet üyesi ve Rezidans bağışçısı Ferda Saatçi makamlarında ziyaret ettikleri yetkililere Darüşşafaka’nın yarattığı fırsat eşitliğinden Adanalı çocukların nasıl daha çok yararlanabileceğini anlatırken Darüşşafaka sınavlarına daha çok çocuğun katılması için de çağrıda bulundu.

1863 yılından bugüne “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesini bağışlarla sürdüren Darüşşafaka’nın bu misyonuyla ülkemizin ilk ve tek halk mektebi olma özeliğini taşıdığını ifade eden Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Adanalı öğrencilere erişmek kadar, bu amacı destekleyebilecek Adana’nın hamiyetperver insanlarına erişmenin önemini de dile getirdi.

Adana Valisi İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Mustafa Tuncel, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat ve Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sadi Sürenkök’ü makamlarında ziyaret eden Darüşşafakalı yetkililer Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Adana’nın Darüşşafaka camiasında daha çok sayıda temsil edilmesinin önemini vurguladılar.“Çağdaş eğitim Darüşşafaka’yla yaygınlaşır”
Adana Valisi İlhan Atış, çağdaş eğitim anlayışının Darüşşafaka ile yaygınlaşacağını düşündüğünü ifade ederken, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sadi Sürenkök ve Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Mustafa Tuncel’de yapılan görüşmelerde yurdun her köşesinden çocuklara eğitimde fırsat eşitliği olanağı sunan Darüşşafaka’nın yaptığı hizmeti takdirle karşıladıklarını ve bu kuruma Adana çevresinde destek vermeyi hazır olduklarını ifade ettiler
.

Adana Hilton Otelinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Rezidanslar tanıtıldı
Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkanvekili Davut Ökütçü ve beraberindeki heyet Adana mülk-i erkân ziyaretlerinin ardından Darüşşafaka üyesi ve Rezidans Bağışçısı aynı zamanda Adanalı olan Ferda Saatçi’nin Adana Hilton Oteli’nde organize ettiği Darüşşafaka’yı tanıtma toplantısında Adanalı hayırseverlerle bir araya geldi
.

Açılış konuşmasında konuklara bilgi veren Zekeriya Yıldırım Darüşşafaka’nın 147 yıldır yetenekli fakat babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz çocukların hayatını eğitimle değiştirdiğine değindi. Yıldırım “Aslında; kurulduğu günden bugüne halkı halkla buluşturan bir köprü Darüşşafaka, ülkemizin şefkate muhtaç yetenekli çocuklarına kucak açarak bu çocukların ufacık ellerini hayırseverlerin elleriyle birleştiren, bu küçücük ellerin güçlenerek hayata sıkı sıkıya tutunmasını sağlayan bir köprü. . Bu köprünün inşasına katkıda bulunan, bağışlarıyla çocuklarımızın çağdaş birer aydın olarak yetişmesini sağlayan değerli bağışçılarımız için bizler de, ikinci baharlarının mutluluk, huzur ve güven içinde geçmesi için lüks Darüşşafaka Rezidanslarını kurduk.” dedi.

Zekeriya Yıldırım'ın konuşmasının tamamı için tıklayınız .

Daha sonra Darüşşafaka tanıtım sunumuna yer verilen toplantıda konuklar yöneticilere sorular yöneltti. Zekeriya Yıldırım ve Davut Ökütçü yanıtladıkları soruların ardından Darüşşafaka’ya girişleri ile değişen yaşamlarının hikayelerine de değindiler.

Sunumun ardından Darüşşafaka bağışçısı Ferda Saatçi’ye katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim eden Yıldırım, sözü Saatçi’ye verdi. Saatçi, Darüşşafaka bünyesinde yer almaktan, Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderlerine katkı sağlamaktan ve ilerleyen yıllarda Rezidans üyesi olarak Urla Rezidansta yaşayacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, teşekkürlerini sundu.

Toplantının ardından kokteyl salonuna geçen Darüşşafaka yetkilileri, yöneticiler ile konuklar keyifli sohbetler ederken, organizasyona katılan Adana il temsilcileri Darüşşafaka’ya hangi konularda destek olabilecekleri sordular.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?