Darüşşafaka 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi'nin BNP Paribas Cardif ana sponsorluğunda ve 3Durak, Autodesk ve Siemens iş birliğiyle bu yıl dördüncü kez düzenlediği Türkiye'nin tek liselerarası "3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu.

Eğitim kurumlarında 3D yazıcıların inovatif düşünce ve tasarımı güçlendirecek ve öğrencilere tasarım, yazılım gibi farklı becerilerin kazandırılması amacıyla Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni 16 Mart’ta yapıldı. Misafir okullar ve Darüşşafaka Lisesi iki farklı kategori olarak yarıştılar. Genesys Pazarlama Direktör’ü Atalay Aktaş yarışmaya konuşmacı olarak katılırken, Siemens, Autodesk ve 3Durak yetkilileri de öğrencilere mentorluk desteği verdi ve jüri değerlendirmesi yaptı.

Birincilik Sezin Okulları’nın

İstanbul’dan 25 takımın katıldığı yarışmada, lise öğrencileri “İnovasyon her yerde” teması çerçevesinde projelerini hazırladı. Jürinin değerlendirmesi sonucunda misafir okulları kategorisinde: 1.Sezin Okulları, 2. İstanbul Bilim Sanat Merkezi, 3.Şişli Meslek Anadolu Lisesi oldu. Darüşşafaka Lisesi kategorisinde Darüşşafaka-1 takımı 1.lik, Darüşşafaka 4 takımı 2.lik, Darüşşafaka-3 takımı 3.lük ödülüne layık görüldü. Ayrıca Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi BNP Paribas jüri ödülünün, TED Rönesans Anadolu Lisesi 3D Kulübü özel ödülün sahibi oldu.

Misafir okulları kategorisinde birinci olan takıma 3D Yazıcı, ikinci takıma 3D Kalem, üçüncü olan takıma 3D baskı büst armağan edildi.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?