Darüşşafaka 2010-2011 eğitim-öğretim yılı açılış töreni

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 2010-2011 eğitim-öğretim yılı, Darüşşafaka TİM Show Center’da 20 Eylül 2010 Pazartesi günü düzenlenen törenle açıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirel’in yeni eğitim-öğretim döneminin “ilk dersi”ni verdiği törene, Prof.Dr.Sinan Bayraktaroğlu, TEV Genel Müdürü Turgut Bozkurt, Dr.Bedri Ayseli, Milli Takım Menajeri Barbaros Akkaş, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alper Yılmaz, Darüşşafaka bağışçıları, veli ve öğrencileri katıldı.

Zekeriya Yıldırım:
"Övünmekle yetinmeyip çalışmak hem de çok çalışmak zorundayız."

Darüşşafakalı öğrencilerin müzik gösterisiyle başlayan törende konuşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, “Yeni ders yılımıza akademik kadromuzda yeniliklerle giriyoruz. Aramızdan ayrılan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Refik Kıvanç, Darüşşafaka İlköğretim Müdürü Gülay Hacıoğlu ve diğer öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Çalışma hayatının son altı yılı İstanbul Erkek Lisesi Müdürlüğünde olmak üzere toplam 33 yıllık yöneticilik deneyimine sahip Adnan Ersan Darüşşafaka Lisesi Müdürlüğü ve Kampüs Koordinatörlüğü’ne, bünyemizde lise müdür yardımcılığını sürdüren Çiğdem Kaya ise değerli çalışmaları dikkate alınarak Darüşşafaka İlköğretim Müdürlüğü’ne atanarak görevi devraldılar. Yeni yöneticilerimizle, dokuzu yabancı olmak üzere bu yıl aramıza katılan 33 öğretmenimizle ve 11 belletmenimizle güçlenen 111 kişilik akademik kadromuzun 2007 yılında başlattığımız değişim hareketini kesintiye uğratmaksızın sürdüreceğine ve değişimi içselleştiren yeni bir anlayışla yükselmekte olan başarı çizgimizi zirveye taşıyacağına inanıyoruz” dedi. Sn. Zekeriya Yıldırım'ın konuşma metninin tamamı için tıklayınız

Turgay Demirel:                                                   "Hedefinize yürürseniz sizler de alanınızda bir dev adam olursunuz"

2010-2011 eğitim-öğretim yılının “ilk dersi”ni veren Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirel, “Darüşşafaka’nın sadece bir eğitim kurumu olmadığını Türk basketbolunda çok saygın bir kulüp olarak yer edindiğini” vurguladı. Demirel, “Darüşşafaka, gerek İstanbul gerek Türkiye şampiyonlukları olan bir kulüptür. Buradan yetişmiş Yalçın Granit, Mehmet Baturalp gibi çok değerli basketbolcumuz var” diye sözlerini sürdürdü.
12 Dev Adam’ın 2001’de başlayan hikâyesini öğrencilerle paylaşan Demirel, sözlerini şöyle noktaladı: “Belki bazılarınız 2001’de daha dünyada yoktu. 12 Dev Adam basketbolda bir marka oldu. 12 Dev Adam, ülkemizi sevindiren, coşturan, birleştiren kahramanları oldu. Ama sadece basketbolda değil, her alanda sizlerinde de bir dev adam olma şansınız var. İşinizi iyi yaparsanız, çok çalışırsanız, kararlı ve sabırlı olursanız, doğru yoldan sapmadan, kestirmelere bakmadan istikrarlı bir şekilde hedefinize yürürseniz sizler de alanınızda bir dev adam olursunuz." 
                                               Sn. Turgay Demirel’in konuşma metninin tamamı için tıklayınız


 

 

 

Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, Darüşşafaka’da meslek yaşamının bu döneminde yaşadığı mutluluğu dile getirdi. “Darüşşafaka, çağdaşlıktan, Atatürkçü düşünceden taviz vermeden yetiştirdiği öğrencileriyle, mensuplarıyla örnek bir kurum. Mesleğe başladığım ilk yıllardaki heyecanı bana tattıran Darüşşafakalılara teşekkür ediyorum.” dedi. Ersan, tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.                       Sn. Adnan Ersan’ın konuşma metninin tamamı için tıklayınız 

 

 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları akademik kadrosuna bu yıl katılan Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Özkan Kıranbağlı ise böyle köklü bir ailenin üyesi olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek yeni ders yılında Darüşşafaka camiasına başarı ve mutluluklar diledi.                                                               Sn. Özkan Kıranbağlı'nın konuşma metninin tamamı için tıklayınız

 

2010 yılı Darüşşafaka Giriş Sınavı birincisi Yasemin Yur konuşmasında “Sakaryalıyım. Bu okula katıldığım için çok mutlu ve o kadar da heyecanlıyım. Evde,  bu okula gelmek istemediğim için ağlıyordum ve burayı normal bir okul sanıyordum; ama buraya geldiğimde bu okulun Sakarya’dakilere benzemediğini anladım.” dedi.                                      Yasemin Yur’un konuşma metninin tamamı için tıklayınızDarüşşafaka’ya yeni başlayan öğrencilerin geldikleri okullardaki öğretmenlerine yazdıkları mektuplar fuayede sergilenirken öğrencimiz İbrahim Ata kendi mektubunu konuklara okudu. İbrahim Ata’nın mektubunun tamamı için tıklayınızKonuşmaların ardından, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Davut Ökütçü, Eğitim Komisyonu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafakalılar Derneği Başkanı Alper Yılmaz, 2010 üniversite giriş sınavlarında başarılı olan Darüşşafaka mezunlarına Darüşşafaka Cemiyeti Yusuf Ziya Paşa Ödülleri’ni verdi. Darüşşafaka Cemiyeti’nin kurucusu Yusuf Ziya Paşa'nın anısına verilen ödüller, son sınıf öğrencilerini başarıya özendirmek amacıyla 2006-2007 eğitim-öğretim yılı mezunlarından başlamak üzere verilmeye başlamıştı. Buna göre 2010 yılında üniversiteyi kazanan Darüşşafakalı öğrencilerden, ilk 5.000 kişi arasına giren Fatih Muhammet Yüksel, Umut Çelik, Aslıhan Balcı, Zeynep Eda Kulak, Ayça Altuner’e  2.000’er TL; 5.001-10.000 kişi arasına giren Gözde Tutku Turgut, Görkem Batur, Mertcan Yılmaz, Alptekin Han Sofuoğlu, Zeynep Nihan Erus, Mustafa Çağıl Işık, Mustafa Çelik,’e 1.000’er TL; 10.001-25.000 kişi arasına giren Şerife Şahin, Nazlıcan Alkan, Kutal Mete Tekin, Taha Aktaş, Funda Kirezci, Ferit Ömerbeyoğlu, Erge Güçlü, Berkan Özden, Olsan Sözen, Naciye Özlem Demirkol, Tuğba Gürgöl ve Aslı Bahar Gül’e  500’er TL ödül verildi.

Yoğun katılımın olduğu tören Darüşşafaka 4. Sınıf Korusu’nun şarkılarıyla ve Darüşşafaka Marşı’yla sona erdi.

Darüşşafaka Cemiyeti olarak tüm öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl dileriz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?