Darüşşafaka, 2. Sosyal İnovasyon Kampı’na ev sahipliği yapacak

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın MetLife sponsorluğunda bu yıl ikincisini düzenlediği Sosyal İnovasyon Kampı’na ev sahipliği yapacak. Kamp, 14 Şubat Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
 
Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen MetLife 2. Sosyal İnovasyon Kampı’na; Kabataş Erkek Lisesi, Özel Denizatı Okulları, Terakki Vakfı Okulları, İstanbul Atatürk Fen Lisesi, Rüştü Uzel Meslek Lisesi, Özden Cengiz Anadolu Meslek Lisesi ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan 8’er öğrenci ve 1’er öğretmen katılacak.
 
Etkinlik, öğrencilerin girişimcilik ve yaratıcılık özelliklerini ortaya çıkarmalarını amaçlıyor. Bir gün süren kampta farklı okullardan gelen öğrenciler, jüri tarafından verilen problem üzerine takımlar halinde çalışarak çözümler üretiyor. İş dünyası gönüllüleri de takımları ziyaret ederek fikir ve önerileriyle öğrencilere destek oluyor. Etkinlik sonunda takımlar ürettikleri çözümü iş planlarıyla beraber jüriye sunuyor. İş dünyasının önde gelen temsilcilerinden oluşan jüri tarafından birinci seçilen takıma ödül veriliyor. Tüm katılımcı öğrenciler ise sertifika alıyor.
 
JÜRİ ÜYELERİ:
Serkan Gür: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Müdür Yardımcısı
Ceyda Karaaslan: Sabah Gazetesi Eğitim Editörü
Seride Samurkaş Karaç: Direktör, HP Türkiye
Tülin Akın: Sosyal Girişimci Tabit A.Ş. Kurucusu
Sena Kıstak: MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Pazarlama Müdürü
Can Kantar: MetLife
 
genc-basari-egitim-vakfi_rsz.jpg
metlife-logo_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?