Darüşşafaka 150. Yılını Kutluyor

 ›  Haberler  › ↓ 
Bir buçuk asırdır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla ülkemiz çocuklarının yaşamlarını değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti’ni 150. Yılında kamuoyuna daha iyi tanıtmaya yönelik bir dizi özel çalışma gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalardan bir tanesi, Milli Piyango İdaresi iş birliğiyle yapılıyor. 29 Mart 2013 çekilişi için hazırlanan Milli Piyango biletlerinin üzerinde Darüşşafaka için yapılan özel bir tasarım yer alıyor. Darüşşafaka tasarımını taşıyan biletleri, Milli Piyango bayilerinden temin edebilirsiniz.
 
millipiyango_29mart.jpg

Bir diğer özel çalışma ise, Darüşşafaka 150. Yıl Pulu ve Özel Gün Zarfı… PTT tarafından 30 Mart’ta piyasaya sürülecek olan Darüşşafaka özel gün zarfları, Sirkeci PTT Başmüdürlüğü’nden temin edilebilecek. Özel gün zarfının yanı sıra, Darüşşafaka kendi posta gönderimlerinde kullanmak için PTT’ye 150. Yıla özel pul üretimi de yaptırdı.
 
                                150 yasinda ZARF SON.jpg
                                        Darüşşafaka Cemiyeti 150. Yıl Özel Gün Zarfı
 
29 Mart'ta Hürriyet gazetesiyle birlikte ülke genelinde tanıtım broşürü dağıtacak olan Darüşşafaka, 30 Mart’ta ise Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek özel bir geceyle 150. yaşını kutlayacak.
 
 
                                       DS PUL SON.jpg
                                                     Darüşşafaka Cemiyeti 150. Yıl Anı Pulu
 
Devlet Opera ve Balesi Baş Rejisörü Yekta Kara’nın hazırladığı, dans, müzik ve fotoğraflar eşliğinde Darüşşafaka’nın 150 yıllık bitmeyen hikâyesini anlatacak “Bir Buçuk Asırlık Fark” adlı bu özel gösteride, farklı kuşaklardan Darüşşafakalılar da sahne alacak. Bu önemli kutlama gecesine Darüşşafaka Ailesi’nin tüm fertleri davetli…
 
150. yil davetiye.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?