Darüşşafaka 150. Yılında bağışçılarıyla buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013 (11)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti, 150 yıllık varlığını borçlu olduğu, kendisine güç veren bağışçılarına şükranlarını sunmak ve onları faaliyetleri hakkında bilgilendirmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği Bağışçılar Günü etkinliğinin üçüncüsünü 24 Ekim 2013 Perşembe günü TİM Gösteri Merkezi Fettah Aytaç Salonu’nda gerçekleştirdi.
 
Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013 (5)_rsz.jpg
 
Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın 1921 yılında Darüşşafaka'ya yaptığı bağışın anısına her yıl bağış belgesinin düzenlenme tarihine yakın bir günde yapılan etkinlik, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimini, Darüşşafakalı öğrenci ve öğretmenleri, Darüşşafaka'ya gönül vermiş bağışçılarla bir araya getirdi.
 
Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013 (6)_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, programın sunucuları Darüşşafaka öğrencileri Duygu Terzi ve Cem Arda Fil ile sahnedeydi...
 
 
Darüşşafaka'nın tüm bağışçılarının davetli olduğu 3. Bağışçılar Günü, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın Cemiyet'in faaliyetleri hakkındaki bilgilendirme sunumuyla başladı.
 
Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013_rsz.jpg
 
“Darüşşafaka Lisesi’nden 2013 ÖSYS’ye katılan 57 öğrencimizin 56’sı üniversiteye yerleşti. Sınavda başarı ortalaması yüzde %98.2 olarak gerçekleşti. Öte yandan, Darüşşafaka Ailesi’ne yeni katılacak 75 öğrencimizi belirlemek için 2 Haziran’da 20 ilde düzenlediğimiz sınavımıza 2.029 aday başvurdu ve 1.897 aday katıldı. 4+4+4 eğitim sistemine geçilmesi sebebiyle bu yıl 4. sınıf yerine 5. sınıfa öğrenci aldığımız için sadece bu yıla özgü olarak kontenjanımızı 75 öğrenciyle sınırladık” diyen Çamaş ayrıca, 30 Mart’ta Darüşşafaka’nın 150. Kuruluş Yıldönümü’nün kutlandığını, 11 Mayıs’ta Sait Faik Abasıyanık Müzesi’nin yeniden ziyarete açıldığını ve Darüşşafaka’nın bağımsız kurumsal yönetim derecelendirme çalışması sonucunda 10 üzerinden 8.4 puan alarak yönetiminin şeffaflığını ve hesap verebilirliğini belgeleyen ilk STK olduğunu hatırlattı. Darüşşafaka’nın geleceğe yönelik projelerini, Yeni Kampüs Projesi, İstanbul dışında yeni bir okul açılması ve Darüşşafaka Öğrenme Merkezi kurulması olarak sıralayan Çamaş, son olarak Türk pop müziğinin güçlü sesi Nilüfer’in 29 Kasım’da TİM Show Center’da Darüşşafaka yararına bir bağış konseri vereceğini de duyurdu.

Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013 (1)_rsz.jpg
 
Darüşşafakalı öğrencilerin müzik ve dans performanslarıyla devam eden Bağışçılar Günü’nde, 10. sınıf öğrencisi Selen Esmer piyano, 11. sınıf öğrencileri Buse Uzun ve Tuğçe Yıldız solo şarkılar, 11. sınıf öğrencisi Buse Çal flüt, 10. sınıf öğrencileri Yiğitcan Yılmaz ve Ecem Sekban ise keman performanslarıyla, 7. sınıf öğrencileri Deniz Şengün ve İbrahim E. Burci de vals ve tango gösterileriyle sahnedeydi. Programda, "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" kampanyası kapsamında, bir öğrencinin bir yıllık eğitim gideri olan 10.000 TL ve üzeri bağışta bulunarak "Darüşşafaka Velisi" olan bağışçılara sertifikaları takdim edildi.
 
Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013 (7)_rsz.jpg
Talha Çamaş, Mezun Bağışçı sertifikası takdim edilen Sayın Nurcan Erhan, Veli Bağışçı sertifikası takdim edilen Sayın Meral Aras ve Sayın Bilge Algül 
 
 
Bir öğrencinin Darüşşafaka’daki eğitimi boyunca tüm eğitim giderlerini karşılayarak Mezun Bağışçı olan Yapı Kredi Çalışanları adına Yapı ve Kredi Bankası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Yöneticisi Sayın Nurcan Erhan, bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderlerini karşılayarak Veli Bağışçı olan Sayın Meral Aras ve Valensas Teknoloji Hizmetleri adına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilge Algül’e sertifikaları Talha Çamaş tarafından sunuldu.
 
Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013 (2)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka'nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna gönül verenlere, öğrencilerle bizzat  tanışma, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda onlara sunulan imkânlar hakkında detaylı bilgi alma, okuldaki akademik ve sosyal yaşamı gözlemleme fırsatı tanıyan etkinlik, bağışçıların Darüşşafaka yerleşkesi içinde bulunan müze, spor salonu ve planetaryumu gezmesiyle sona erdi. Fuaye alanında öğrencilerin resim ve seramik çalışmaları da sergilendi.
 
Darussafaka_Bagiscilar_Gunu_2013 (10)_rsz.jpg
 
2014'teki Bağışçılar Günü'nde görüşmek üzere!
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?