Darüşşafaka 150. yılında bağışçılarıyla buluşacak

 ›  Haberler  › ↓ 

 

ucuncu_bagiscilar_gunu davetiye_2013.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti, 150 yıllık varlığını borçlu olduğu, kendisine güç veren bağışçılarına şükranlarını sunmak ve onları faaliyetleri hakkında bilgilendirmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği Bağışçılar Günü etkinliğinin üçüncüsünü 24 Ekim 2013 Perşembe günü TİM Gösteri Merkezi, Fettah Aytaç Salonu’nda gerçekleştirecek.
 
Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın 1921 yılında Darüşşafaka'ya yaptığı bağışın anısına her yıl bağış belgesinin düzenlenme tarihine yakın bir günde yapılan etkinlik, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimini, Darüşşafakalı öğrenci ve öğretmenleri, Darüşşafaka'ya gönül vermiş bağışçılarla bir araya getiriyor.
 
Darüşşafaka'nın tüm bağışçılarının davetli olduğu  3. Bağışçılar Günü, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın Cemiyet'in faaliyetleri hakkındaki bilgilendirme sunumuyla başlayacak ve Darüşşafakalı öğrencilerin gösterileriyle devam edecek. Ardından "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" kampanyası kapsamında, bir öğrencinin bir yıllık eğitim gideri olan 10.000 TL ve üzeri bağışta bulunarak "Darüşşafaka Velisi" olan bağışçılara sertifikaları takdim edilecek.
 
Darüşşafaka'nın "eğitimde fırsat eşitliği" misyonuna gönül verenlere, öğrencilerle bizzat  tanışma, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda onlara sunulan imkânlar hakkında detaylı bilgi alma, okuldaki akademik ve sosyal yaşamı gözlemleme fırsatı tanıyan etkinlik bağışçıların Darüşşafaka yerleşkesi içinde bulunan spor salonu ve planetaryum gezileriyle sona erecek.
 
3. Bağışçılar Günü
Tarih: 24 Ekim 2013 Perşembe
Yer: TİM Gösteri Merkezi-Fettah Aytaç Salonu
Saat: 14.00-14.30 (Karşılama)
         14.30-15.30  (Öğrenci performansı-Tören)
         15.30-16.30 (Spor Salonu-Planetaryum)
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?