Darüşşafaka Ortaokulu 112 öğrencisini liseye uğurladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri diploma töreni

Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, 5 Haziran’da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Darüşşafaka 149. Dönem öğrencilerinin liseye geçiş törenine, Darüşşafaka Cemiyeti Yöneticileri, Türkiye İş Bankası Temsilcileri, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, Cemiyet çalışanları ve Darüşşafakalılar katıldı.

Törenin açılışında söz alan Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar, “Değerlerimizin sizlere daima rehberlik etmesini, eşlik etmesini diliyorum. Dürüstlük, saygı, sorumluluk, üretkenlik, hoşgörü ve farkındalık yaşam boyu yoldaşınız olsun. İnsanı, hayallerinin peşinden tutku ve heyecanla koşmak mutlu ve başarılı kılıyor. Heyecanınızı, tutkularınızı hiç kaybetmemenizi, hayallerinizin zenginleşerek sürmesini diliyorum. Mutlu ve başarılı olmanızı diliyorum. Şans diliyorum size. Sizi sürekli zenginleştirecek eşsiz deneyimler yaşamanızı diliyorum. Biz sizi çok sevdik; size çok emek ve çok değer verdik; size çok inandık, güvendik. Siz de kendinizi çok sevin, kendinize çok değer verin, inanın. Kendinizi çok iyi şeylere layık görün ki önce kendinizi, sonra yurdunuzu ve insanlığı yüceltebilin. Hepimiz; yakın bir zamanda, işlerimizi, sorumluluklarımızı, kendimizi, yurdumuzu sizlere emanet edeceğiz. Geleceğimizi, sizler gibi yetişmiş gençlerimize teslim etmenin güvenini duyarak” dedi ve liseye geçen Darüşşafakalıları kutladı.

Diploma töreni

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, 149. Dönem Birincisi Vedude Rabia Sözkesen'e diplomasını takdim etti.

Konuşmanın ardından, 112 öğrenciye diplomaları tek tek takdim edildi. 149. Dönem birincisi Vedude Rabia Sözkesen, ikincisi Sıla Arda ve üçüncüsü Ayberk Savmaz olurken, öğrencilere diploma ve plaketleri Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Başkanı Zekeriya Yıldırım tarafından verildi.

Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu, 149. Dönem 3.'sü  Ayberk Savmaz'a diplomasını ve plaketini takdim etti.

Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Bülent Topbaş, Sudem Karaköse'ye diplomasını takdim etti.

Törende ayrıca farklı alanlarda başarı gössteren öğrenciler de ödüllendirildi. Bu kapsamda, Ceylan Eroltu ve Ayça Kocaman "Sosyal Gelişim Ödülü"ne; Güller Yazgı Akata "İngilizce Üstün Başarı Ödülü"ne ve 
Kübra Aytekin "İngilizce Üstün Gelişim Ödülü"ne layık görüldü.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin ve Selim Kamıl...

Tören, liseye geçen öğrencilerin yer aldığı bir kısa filmin gösterimi ve öğrencilerin vals gösterisiyle sona erdi.

Darüşşafaka öğretmeni Gülşah Okyay Orman, Emre Yaman, Can Güler, Umut Erdem Uyar...

Darüşşafaka öğretmeni Nihal Güneş, Şilan Doğan, Cansu Akdaş, Beril Diyaribekirlio...

Ortaokul eğitimlerini tamamlayan tüm Daçkalıları kutluyor, lisede başarılar diliyoruz!

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?