Darüşşafaka, 145. Dönem öğrencilerini yuvadan uğurladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka mezunları arasına 70 genç daha katıldı. Darüşşafaka Lisesi 145. Dönem öğrencileri, 18 Haziran Salı günü TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları ile Darüşşafaka’nın kurucularının değerli anısı önünde saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’yla başlayan törenin açılış konuşmasını Darüşşafaka Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Deniz yaptı.

İbrahim Deniz'in Konuşmasına buradan ulaşabilirsiniz.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem (DŞ'82)

Ardından kürsüye gelen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem yeni mezunlara şu şekilde seslendi: “Darüşşafakalı bir abiniz olarak sıklıkla duyduğunuz geleneksel öğütleri vermek istemiyorum. Onları siz zaten bilmelisiniz. Ben, benim için önemli gördüğüm hayat ve Darüşşafaka’ya dair birkaç başlıktan bahsetmek isterim. Sizler farklı bir çağın çabalayıcılarısınız. Galiba sizin hayat çabanız bizimkilerden daha zor olacak. Bizler 156 yıldır kendini geliştirerek bugüne güvenle varmış bir camianın çocuklarıyız. Değerlerimiz var. 500 yıl -1000 yıl daha geçerli deneyim ve söylemlerimiz olabilmeli. Bizlerin de yaşam deneyimi ve görgüsü var. Son dersten önce bir abi olarak biraz sesli düşünmek istiyorum: çok çalışmak deyimi bence artık demode; akıllı çalışın. Sonuç alın. Aynı kalmayın; daima kendinizi yeniden yaratın. Kendinize yatırım yapın.”

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem'in konuşma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Bayazıt Danışmanlık Şirketi Kurucu Başkanı Tayfun Bayazıt
Bayazıt Danışmanlık Şirketi Kurucu Başkanı Tayfun Bayazıt

Dokuz yıldır Darüşşafaka’da eğitim – öğretim gören genç mezunlara son derslerini Bayazıt Consultancy Services Kurucusu ve başkanı Tayfun Bayazıt verdi. Konuşmasından sonra Bayazıt’a Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı tarafından bir teşekkür plaketi sunuldu.

Tayfun Bayazıt'ın konuşma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Darüşşafaka Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Deniz, Darüşşafaka Lisesi 145. Dönem Birincisi Ceyda Yalçın(DŞ'2019)

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçısı, emekli öğretmen Fahriye Moral Ödülü dönem birincisine takdim edildi. Darüşşafaka Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Deniz ödülü 145.Dönem Birincisi Ceyda Yalçın’a sundu.

Ceyda Yalçın(DŞ'2019), Darüşşafaka Cemiyeti YK Üyesi Celalettin Çağlar (DŞ’69), Rabia Topgaç (DŞ 2019)

Fen bilimleri ve matematik derslerinde başarılarıyla öne çıkan öğrencilere verilen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar’ın (DŞ’69) özel ödülüne ise bu yıl Ceyda Yalçın ve Rabia Topgaç layık görüldü. Öğrenciler ödüllerini, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar’dan aldı.

Ceyda Yalçın(DŞ'2019)

145. Dönem birincisi Ceyda Yalçın’a M. Tayfun Öktem, ikincisi Yiğit Fatih Çakallı’ya Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ve üçüncüsü Deniz Şengün’e Darüşşafaka Lisesi Müdürü Sayın Ayşe Görey tarafından ödülleri takdim edildi.

Yaş kütüğüne 145. Dönem plakasını çakan Darüşşafaka Lisesi Dönem Birincisi Ceyda Yalçın, “Şu anda bu konuşmayı yapmamak, dokuz yıl önceye geri dönmek için pek çok şeyi feda edebilirim. Biliyorum ki arkamdaki altmış dokuz kişi de aynı şeyi yapar. Çünkü bu yıla kadar geriye sayım yaptığımız mezuniyet vakti geldi çattı ve her birimizin aklında o heybetli yeşil kapıdan ilk girişlerimiz, oryantasyon haftasında döktüğümüz gözyaşları, okulun her köşesindeki anılarımız... Böyle söylerken karşımızda oturan, dokuz yılı çocuklarının pek çok anısına tanıklık edemeden geçiren velilerimizi pek de düşündüğümüz söylenemez. Özür dileriz ama siz de bizi anlayın. Hafta sonları, ara tatillerde eve geldiğimizde sizlere hararetle anlattığımız hikâyelerin üç katını yaşadığımız yuvayı öyle bitti deyince bırakmak kolay olmuyor. Herkes bizi bir yıldır çeşitli yollarla buna hazırlamaya çalışsa da başarılı olamadılar. Gelin görün ki hepimiz cübbeleri giymiş oturuyoruz.” dedi.

Ceyda Yalçın'ın konuşma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Darüşşafaka Lisesi 1969 Mezunları

Törende, bu yıl Darüşşafaka’dan mezun oluşlarının 50. Yılı olan 1969 mezunlarına 50. yıl anı diplomaları takdim edildi. Kardeşleriyle aynı mutluluğu yeniden yaşayan 1969 mezunları adına Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Başkanı Talha Çamaş bir konuşma yaptı. Çamaş konuşmasında "Biz Darüşşafaka’ya 50 kişi başlamıştık 26 kişi mezun olduk. Bu yıl içinde maalesef yitirdiğimiz 2 arkadaşımız oldu. Şu an onların da ruhen aramızda olduğuna ve bu heyecanı bizimle paylaştığına inanıyorum," dedi. Ayrıca, 1969 mezunlarının, Darüşşafaka Lisesi'nden bu yılki üniversite sınavında en iyi sonucu alan öğrenciye vereceği armağan, Çamaş tarafından Ebru Arpacı’ya teslim edildi.

Darüşşafakalılar Derneği Başkanı Müjde Süme (DŞ'88)

Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme de genç mezun Daçkalılara seslenerek, derneğe üye olmaya davet etti.

Ardından flama devir teslim töreni yapıldı. Flamayı 12. sınıf öğrencileri Eren Sanır ve Şevval Keskin, 11. sınıf öğrencilerinden Doğa Tekneci ve İbrahim Kerem Atmaca’ya teslim etti. Daha sonra, beklenen an geldi ve 145. Dönem mezunları tek tek diplomalarını aldı.

Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu, Şeyhmus Aca (DŞ'2019)

Gazeteci/belgeselci Tuluhan Tekelioğlu’nun; 19 Mayıs’ın 100. yılına ithaf ettiği, Türkiye’nin başarılarıyla ilham veren 8 gencini konu eden “Güç Sensin” adlı belgeselinde yer alan Darüşşafaka Lisesi 12. sınıf öğrencisi Şeyhmus Aca’ya diploması Tuluhan Tekelioğlu tarafından verildi.

Diploma sevincini yaşayan mezunlar, hep bir ağızdan Darüşşafaka Marşı’nı söyledi ve keplerini havaya attı.

Diploma törenin ardından yeni mezun Darüşşafakalılar, İstanbul Vilayetler Evi’nde düzenlenen partide aileleri ve öğretmenleriyle birlikte eğlendi.

Darüşşafaka Lisesi 145. Dönem Mezuniyet Videosu'na buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?