Damat Tween ADV, Veli Sertifikasını Törenle Aldı

 ›  Haberler  › ↓ 

​Darüşşafaka’da eğitim gören çocuklar yararına geçtiğimiz Babalar Günü’nde “Babanız için hediye onlar için gelecek” adlı son derece anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atan ve kampanya neticesinde elde edilen gelirle “Darüşşafaka Velileri Arıyor” programı kapsamında yer alan Damat Tween ADV adına ORKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’na “Veli Belgesi” törenle takdim edildi.Orakçıoğlu: “Darüşşafaka’nın gönüllerimizde ayrı bir yeri var"

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Davut Ökütçü, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Dovan, Orhan Dıramca, Müge Özacar, Nazlı Ardak, Oğuz Uslu, Prof.Dr.Lütfü Telci, Ataol Ay, Genel Sekreter Ahmet Buldam, Kaynak Geliştirme Müdürü Gamze Artun’un katılımıyla 5 Ağustos 2010 tarihinde Darüşşafaka Cemiyeti Genel Merkezi'nde düzenlenen törende Sn.Orakçıoğlu’na "Veli Sertifikası" takdim edildi.

“Veli Sertifikası”nı Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım’dan alan Süleyman Orakçıoğlu,“Darüşşafaka, bir buçuk asra yaklaşan geçmişiyle eğitimde çok önemli bir kurumumuz. Ülkeye mal olmuş birçok kanaat önderini, siyasetçiyi, bürokratı, iş adamını yetiştimiş ve en önemlisi hiç bozulmamış bir çizgisi olan bir kurum… Tüm bunların yanı sıra Darüşşafaka’nın ihtiyacı olan yetenekli çocukları bünyesinde barındırması, onlara sahip çıkması, onları geleceğe hazırlaması ve bunun bir gelenek olarak buradan yetişen arkadaşlarımız tarafından da nesiller boyu devam ettirmesi nadir görebileceğimiz bir durum. Bu nedenle Darüşşafaka’nın gönüllerimizde ayrı bir yeri var. Bizim de çorbada az da olsa tuzumuzun olmasını, Babalar Günü’nde kendi babası için hediye alma duyarlılığını gösterenler müşterilerimiz adına biz de , bu güzide eğitim kurumumuzun çatısı altında eğitim gören çocuklarımıza katkıda bulunmak olmak istedik” diye konuştu.

Kampanyanın gerek müşterileri gerekse sektör tarafından takdirle karşılandığını belirten Orakçıoğlu, “Bu kampanyanın manevi bir boyutu vardı. O manevi boyut müşterilerimiz tarafından ilgiyle karşılandı. Biz, bu çalışmayı bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördük. Tanıtım ilanlarımız çıktığı zaman telefonlarımız hiç susmadı. Bu konuda enteresan e-postalar ve paylaşımlar aldık. Bizim için önemli olan farkındalık yaratmaktı. Herkesin bilinçaltında ya da aklının bir köşesinde bu konuda bir duygusunun olduğunu düşünüyorum. Önemli olan da bu duyguyu açığa çıkarmak. Bu farkındalığı yarattığımız için de çok mutluyuz. Kampanyamızla birlikte pek çok şirketin de Darüşşafaka ya da başka bir eğitim kurumuyla işbirliği yapmanın manevi boyutunu yaşamak istediğini düşünüyorum” dedi.

“Farklı işbirliklerimiz olacak”
Darüşşafaka ile işbirliklerinin sadece “Babanız için hediye onlar için gelecek” projesiyle sınırlı olmayacağını vurgulayan Orakçıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki dönemlerde farklı işbirliklerimiz olacaktır. Beyin takımımız karşılıklı olarak çalışıyor. Kuruluşundan bu yana firmamızın kendi adına gerek ulusal gerekse uluslararası sayısız başarısı var. Bu proje ise başarıdan ziyade insanın ülkesine, gençlerinin geleceğine katkıda bulunmanın hazzı var.”

“Darüşşafaka’yı ülkemizin güvencesi olarak görüyoruz”
Darüşşafaka’nın yönetim kadrosuna teşekkür eden Orakçıoğlu, “Biz böyle bir teklifte bulunduğumuz zaman projeyi tam anlamıyla sahiplendiler. Darüşşafaka ile gerçekleştirdiğimiz projenin bana göre en önemli yanı bir çizgisinin olmasıydı. Bu proje gibi çizgisi ve içeriği akıl dolu olan projeler üretmek çok zor. Doğru bir projeyle Darüşşafaka ile bir araya geldiğimiz için gerçekten çok gururluyuz” diye konuştu.

Orakçıoğlu sözlerini şöyle noktaladı: “ Türkiye’nin en büyük sorunu eğitim ve kaliteli iş gücü… Türkiye’yi yönetecek beyinleri yetiştirmeli ve bu beyinleri de kendi ülkemizde çalıştırabilecek ortamları yaratmalıyız. Bu noktada Darüşşafaka’yı ülkemizin güvencesi olarak görüyoruz.”

Babalar Günü’de babası hayatta olmayan çocukların eğitim gördüğü Darüşşafaka’ya yönelik hazırlanan projenin anlamının büyüklüğüne dikkat çeken Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Babanız için hediye Onlar için gelecek” hakkında
“Babanız için hediye onlar için gelecek” adlı sosyal sorumluluk projesi, ORKA Group tarafından geçtiğimiz Babalar Günü hayata geçirildi. Yaklaşık bir buçuk asırdır babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocukların yaşamlarını eğitimle değiştiren Darüşşafaka yararına hazırlanan proje ile 3–20 Haziran tarihleri arasında Damat-Tween-ADV mağazalarında kesilen her fatura için Darüşşafaka’ya 5 lira bağış yapıldı. Böylelikle Babalar Günü hediyesini Damat-Tween-ADV mağazalarından alanlar bir yandan babalarını mutlu ederken, Damat Tween de babası hayatta olmayan 840 öğrencinin eğitimine katkıda bulundu.

Tüm bağışçılarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?