DaçKaşif, Milano World Expo yolcusu

 ›  Haberler  › ↓ 

DaçKaşif Ekibi, uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Global Action Plan (GAP UK) öncülüğünde ve HSBC Su Programı’nın desteğiyle bu yıl ilk defa yürütülen Su Kaşifi Programı’nın dünya finalinde "Değerler Ödülü"nün sahibi oldu.

Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, İrlanda, Polonya, İsviçre, Bermuda, Güney Afrika ve Türkiye’nin içinde olduğu ülkelerde 600 takımın katılımıyla uygulanan Water Explorer (Su Kaşifi) Programı'nın 11 ülke birincisi, dünya finali için 1 Ekim'de HSBC Türkiye Genel Müdürlük binasında gerçekleşen video konferansta bir araya geldi. 

Türkiye birincisi, Darüşşafaka'dan DaçKaşif Takımı, dünya finalinde “Değerler Ödülü"nü alarak; 27-28 Ekim tarihleri arasında Milano’da gerçekleşecek World Expo’ya katılmaya hak kazanan üç takımdan biri oldu.

Ülkemizi ve Darüşşafaka'yı Milano’da Daçkaşif ekibinden 2 öğrenci ve 2 öğretmen temsil edecek.

Nihal Güneş ve Azize Şen rehberliğinde Fen Bölümü ve Projeler Birimi iş birliğinde, geçen sene Darüşşafaka 7. sınıf öğrencileriyle yürütülen, 4 ilden 100’e yakın okulun katıldığı Su Kaşifi Programı'nda Darüşşafakalı DaçKaşif Takımı, gerçekleştirdiği çalışmalarla haziran ayında yapılan elemelerde Türkiye 1.'si olmuş ve ülkemizi temsil hakkı kazanmıştı. 

Detayları okumak için lütfen tıklayınız

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?